Časy, keď čipka trónila iba na háčkovaných dečkách na kredenci starej mamy, sú už dávno preč. Dnes ju v mnohých podobách, farbách a obmenách nájdeme doslova všade. Keďže sa tradične používa najmä na spodnú bielizeň a svadobné či spoločenské šaty, pôsobí čipka sexy a zároveň romanticky. Záleží len na farbe a spôsobe ako sa s ňou v našom šatníku pohráme.

Klasická biela čipka dodá každému outfitu nádych romantiky. Je neoddeliteľnou súčasťou boho-chic štýlu, ale zaradiť ju do šatníka bez obáv môžu aj vyznávačky jednoduchších odevov. Vyzerá dobre s džínsovinou aj s kožou či velúrom. Kedže biela čipka pôsobí nevinne, môžeme ňou zjemniť inak stroho či drsne vyzerajúci outfit. Stačí čipkovaná šatka či aplikácia na bunde alebo nohaviciach.

pizzo foto

Čipka v smotanovej farbe pripomína staré časy. Na túto farbu nedajú dopustiť zástankyne vintage štýlu. Béžová, pudrová, ale aj bledošedá farba dodajú oblečeniu jedinečný retro nádych.

Čierna čipka je sexy a preto to s ňou netreba preháňať. V nevhodnej kombinácií, najmä ak je veľmi hrubá, môže pôsobiť vulgárne. To však neznamená, že celočipkované šaty úplne zavrhujeme. Práve naopak. Jemná čierna čipka na telovej podšívke pôsobí rafinovane a dramaticky, takéto šaty sú však určené na spoločenské príležitosti. Nechceme predsa uprostred davu vyzerať ako sicílska vdova!

Červená čipka patrí na červený koberec alebo na spodnú bielizeň v deň svätého Valentína. Ak však uberieme čo-to z tonality, môžeme ju nosiť aj počas bežného dňa. Koralová, či muškátová môžu vyzerať pekne a hravo.

foto

Čoraz viac sa objavuje čipka aj v netradičných farbách, ako je napríklad mentolová, ktorá je farbou tohto leta. Zaujímavo vyzerá aj v iných, najmä pastelových farbách, ako je ružová alebo bledomodrá.

Okrem šiat kraľuje čipka aj módnym doplnkom. V kurze sú čipkované tenisky, kabelky, no tiež náramky, náhrdelníky či náušnice. Istá talianska značka urobila z čipkovaných náramkov celosvetový hit. Ak sa na vás čipkovaná bižutéria pôsobí lacno, môžete siahnuť aj po kovových doplnkoch, ktoré sa odvolávajú na čipkované vzory.

Pokiaľ si chcete do svojho šatníka zadovážiť nejaký čipkovaný zvršok, majte na pamäti, že čipka vyzerá dobre, ak je kvalitná. Všímajte si, ako je šitá, a či vzor na švoch do seba zapadá. A na záver iba jedno upozornenie – čipka je priesvitná! Zvážte teda ako a na aké príležitosti ju budete nosiť.

Foto:Twitter