Súčasná moderná doba kráča míľovými krokmi neustále vpred, a s ňou takisto ruka v ruke ľudské “vynálezy” i výmysly. S ďalším výdobytkom prišli nedávno londýnski výskumníci, ktorí navrhli nové príslušenstvo k iPhonom – simuláciu ľudských pier.

Áno, možnože sa niektoré chytáte za hlavu alebo sa nad touto novinkou jednoducho pousmejete, avšak londýnski vedci sa pravdepodobne hlboko zamysleli nad rôznymi ľudskými potrebami. Prišli na to, že blízkym ľuďom, ktorí sa nachádzajú príliš ďaleko od seba, chýba fyzický kontakt. A tak vymysleli nové príslušenstvo “Kissenger“, ktoré zatiaľ funguje iba v operačnom systéme iOS. Celá paráda je zo silikónu a zapája sa prostredníctvom 3,5 mm audio jacku. Zostáva však otázkou, či nie je lepšie upraviť jeho veľkosť, aby bol kompatibilný aj na iPhone 7/Plus.

Kissenger môžeme jednoducho opísať ako príslušenstvo pre mobilný telefón, ktorý obsahuje silikónový nástavec. Práve ten by mal suplovať a simulovať ľudské pery. Obsahuje drobné pohyblivé častice (podobne ako ľudské pery) s vysokopresnými senzormi. V praxi to teda znamená, že si silikónový nástavec priložíte k perám a pobozkáte ho. Tento bozk sa následne odošle a prenesie prostredníctvom zaznamenaných dát užívateľovi, ktorý sa môže kľudne nachádzať hoci aj na druhej strane zemegule. Malo by to vytvárať verný pocit bozkávania a pomôcť vraj nahradiť intimitu. :) Vyskúšali by ste ho?

“Kissenger”

Zdroj: Theverge.com | Video: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mikauka
Miluje dobrú hudbu, ktorá ma niečo do seba a človeku niečo dá. Inak zbožňuje kávu a čierny čaj. Píše energicky a drzo. Vždy povie, čo si myslí :)