Spoločnosť Matell sa novou kolekciou Kenov, ktorú práve uvádza na trh, snaží reagovať na komentáre týkajúce sa nerealistických proporcií svojich svetoznámych bábik. 15 nových Kenov, ktorí sú súčasťou kolekcie Fashionistas, má pomôcť negovať stereotypy, ktoré doteraz plastové bábiky často podporovali.

Lisa McKnight, generálna manažérka spoločnosti hovorí: „Tým, že rozširujeme škálu našich produktov, meníme to, ako sa na bábiky Barbie a Kena pozerá dnešná generácia. Premena Kena bola prirodzenou evolúciou značky – dievčatám umožňuje predstaviť si ho v rolách, ktoré chcú, aby hral v Barbie svete.“

Ken sa dočkal troch rôznych typov postáv – môžete si zaobstarať tú tradičnú veľkosť, ale aj štíhlejšiu verziu, prípadne verziu so širšími ramenami. Pri farbe pleti máte ešte širšie možnosti – odtieňov je presne sedem. Čakajú vás tiež nové účesy a oveľa modernejšie outfity. Ken sa tak priblížil svojej ženskej polovičke, ktorá prešla radikálnou premenou už minulý rok. Snáď ich to znova zblíži a nečaká ich ďalší rozchod ako v roku 2004.

Tak čo? Bežíte si ho kúpiť? Môžete predsa tvrdiť, že je pre dcéru, mladšiu sestru, infantilnú kamarátku… ;-)

 

Ako sa vyvíjali Kenovia?

Kenovia v súčasnosti

Zdroj: people.com | Foto: Instagram