Kontroverzná češka Nela Slováková budí rozruch všade, kam sa pohne. Tentokrát sa bola s partiou vyšantiť na výlete naprieč východným Slovenskom. Nezaobišlo sa to ani bez návštevy rómskej osady, kde sa vo výherkyni formátu Hotel Paradise ozval filantropický duch. To, čo tam robila pre mieste deti, ale opäť vzbudilo len vlnu kritiky…

Blondínka z Brna je známa aj tým, že jej priateľ je zabezpečený fešák zo Slovenska. Ten jej zrejme chcel ukázať krásy našej krajiny, nevynímajúc rómske osady na Východe. Nela si tu zhotovila „nevinné video“, ako tunajším rómskym deťom rozdáva sladkosti. Populárnu Češku osadníci kvôli sladkým pochúťkam skoro prevalcovali, no prenesene, podobná bola aj reakcia jej sledovateľov na Instagrame.

Nela pravdivo predpokladala, že jej čin v rómskej osade bude zase podkladom pre debatu instagramových špecialistov. Ľudia sa v komentároch delia na dve protichodné skupiny, niektorí Nelu podporujú a vychvaľujú, iní šíria nenávisť proti rómskemu etniku, ďalší to považujú len za povrchné predvádzanie sa.

„Nebolo čo točiť ? Akože naozaj ja som si myslela že si normálna ale toto video má byt vtipne? alebo ti ľudia majú písať aká si úžasná že kúpiš za 30€ sladkosti? ☝🏼☝🏼 pointa??? Sorry ale si evidentne už mimo…,“ rozhorčuje sa jedna z diskutujúcich.

Päsťou na oko je aj fakt, že do osady pri slovenskom Betliari prišla skupinka mladých ľudí na dvoch luxusných športových autách, z ktorých jedno bolo ikonické červené Porsche. Extrémne sociálne rozdiely vzbudili v ľuďoch paletu emócií. A čo na to Nela? Tá si tradične zachovala chladnú hlavu a komentujúcim odkazuje: Jedinci s negativnimi komenty evidentne NIC nepochopili. Nejela jsem NIKAM delat zadnou cilenou charitu a honit si ego…Jednoduse nas zajimalo, jak to tam asi muze vypadat. Jsem zvidavy tvor a chci vsechno videt/vedet… Po ceste jsme narazili na Tesco a tak vzniklo predesle video. Proste jsme vybehli a koupili par sladkosti. Co na tom proboha je spatneho?! Nic!“.

Zdroj/Foto: Instagram