Situácia ohľadom koronavírusu sa drasticky mení zo dňa na deň. Ešte takto pred týždňom by mnohí z nás povedali, že odmietajú vyjsť von s rúškom. Dnes už je takýto ochranný prvok viac-menej nutnosťou, bez ktorej sa nedostanete ani na poštu či do prostriedkov MHD. Problém je, že dopyt po rúškach niekoľko desaťnásobne prevažuje ponuku a zostávajúce rúška v rôznych eshopoch sú obvykle nesmierne drahé. Dieru na trhu sa preto podujali zaplniť aj napríklad Zuzana Plačková či Nela Slováková.

Rúšok je neuveriteľne málo a ľudí, ktorí ich potrebujú, zas priveľa. Podnikavé bývalé účastníčky Hotela Paradise, majúce prostriedky a v oblasti obchodu aj skúsenosti, sa preto rýchlo chopili príležitosti a začali sprostredkúvať predaj ochranných prostriedkov. Popri nepretržitej práci do skorých ranných hodín, ako inak, riešia aj neprajné reakcie ľudí, ktorí im vytýkajú „obohacovanie sa na ľudskom nešťastí”.

Internetom kolujú vtipy o nedostatku rúšok na trhu.

Kým Zuzana Plačková predáva rúška a svoju províziu sa rozhodla darovať na dobročinné účely, Nela Slováková ponuku rozšírila aj o dezinfekčné prostriedky, tých je taktiež kritický nedostatok. Ani zďaleka pritom netušila, čo všetko bude takýto “biznis na kolene” obnášať. Súčasná situácia si totiž žiada rýchlosť, a tak musí spolu s ostatnými, ktorí pracujú s ňou, fungovať na 150 %.

Nela v Maroku, odkiaľ sa vrátila len pred pár dňami.

Okrem videa pod článkom, v ktorom blondínka ukazuje, ako sa šijú rúška, Nela pravidelne prostredníctvom Instagramu nahráva hromadné odpovede nespokojným zákazníkom – nielenže nestíha odpisovať každému zvlášť, ich telefónna linka pre obrovský nápor volajúcich spadla. Prostredníctvom mobilu tiež vybavuje záležitosti dodávok a colnice. Priznala, že v Maroku, odkiaľ objednala dezinfekcie na ďalší predaj, ručne kontrolovali každú fľaštičku zvlášť. Bolo ich pritom niekoľko tisíc!

Vláda mení svoje vyjadrenia o rúškach zo dňa na deň.

Nela do polnoci evidovala viac ako 45.000 objednávok rúšok, pričom sľúbila každému, že svoje rúško aj dezinfekciu dostane včas. Už teraz však vie, že si na seba vzala poriadne veľké bremeno, no uvedomuje si aj to, že má veľkú spoločenskú zodpovednosť – rúška dnes potrebujú všetci a zabezpečiť si ich musíme sami.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Instagram/nelaslovakova | Foto: Facebook/zomri, Instagram/nelaslovakova