Internetom buráca škandalózna výpoveď, ktorú v Česku dostala učiteľka materskej škôlky. Mladá vegánka sa svojou stravovacou filozofiou vôbec netajila, za čo sa však na ňu šťažovali rodičia detí. Pod jej instagramovým príspevkom sa tak strhla búrlivá debata, ktorá rozdelila český národ na dva tábory.

Michaela Vincourová pracovala ako učiteľka materskej škôlky. Medzi deťmi bola pravdepodobne obľúbená, keďže ju začali považovať za svoj vzor. To sa ale nepáčilo rodičom. Niežeby bola Michaela zlým človekom – pani učiteľka proste nejedla mäso.

Svojská Michaela na Instagram pridala kontroverzný príspevok, ktorý rozprúdil vášnivú debatu. V piatok si ju vraj do svojej kancelárie zavolal riaditeľ: “Začal so slovami, že sa záujmy škôlky krížia s mojou filozofiou a že čím ďalej, tým viac rodičov sa chodí do škôlky sťažovať, že ich deti nechcú jesť mäso.” Jedna matka vraj kvôli tomu urobila šialený cirkus a jej dcéra krátko po tom opustila škôlku bez udania dôvodu. Predškolské zariadenie tak prišlo o 50 000 Kč, čím sa Michaele snažili naznačiť, že mať u seba vegána je riziko. Riaditeľovi sa taktiež nepáčil Miškin argument – zvieratá nejem, lebo ich mám rada. Samotná učiteľka neskôr priznala, že tento dôvod môže v deťoch vzbudzovať domnienku, že ak oni zvieratá jedia, tak ich v skutočnosti radi nemajú.

Mladá učiteľka sa riaditeľovi rozplakala, a tak začal od výpovede upúšťať. Nakoniec sa však Michaela rozhodla odísť dobrovoľne – trvá na tom, že takáto cenzúra nemá v 21. storočí čo robiť.

Pod príspevkom nájdeme všelijaké názory – zatiaľ čo jedni sú pobúrení a mladej učiteľky sa zastávajú, iní majú konzervatívnejší pohľad na vec a argumentujú, že deti mäso jednoducho jesť musia. Čo si myslíte vy?

Zdroj|Foto: Instagram/zmatena.vila