Prieskumy dokazujú, že pravidelné milovanie nám okrem potešenia prináša aj omnoho väčšie výhody. Budete nielen žiariť šťastím, ale dokonca ním môžete predísť rôznym chorobám. A to už nehovoríme o tom, že nebudete potrebovať žiaden elixír mladosti! Se* je predsa tým najlepším prírodným životabudičom.

Nech hodí kameňom tá, ktorá má vždy chuť milovať sa so svojim partnerom. Občas sme jednoducho iba emocionálne nestabilné, nemáme chuť, čas, bolí nás hlava, nemáme náladu… Avšak pozor, dôvody, ktoré používate buď ako výhovorku, alebo len ako jednoduché odmietnutie, už viac nebudete potrebovať.

Vďaka týmto prospešným účinkom, ktoré na naše telo milovanie má, začnete na pravidelnosť dbať ešte viac:

Omladnete

Vďaka genetickej predispozícii vyzerajú niektoré ženy na svoj vek prirodzene mladšie, iné zasa staršie. Ženské telo má obrovskú schopnosť samoliečenia.

Prílivom obrovského množstva hormónov a vzrušenia, dodávate vášmu telu tie správne živiny, ktoré ho udržia mladé a fit. V jednoduchosti: doprajte svojim bunkám radosť a oni vám vrátia mladosť. Dôležitá je nielen pravidelnosť, ale tak isto aj kvalita milovania, vaše pohodlie a spokojnosť, ktorá prispieva k mladosti a kráse.

Zvyšuje vašu plodnosť

Pravidelné milovanie zabezpečuje vysokú plodnosť najmä mužom. Ak ste presvedčená o tom, že váš aktuálny partner by sa mal stať aj otcom vašich detí, čím častejšie sa s ním budete milovať, tým kvalitnejšími spermiami bude disponovať.

Tak smelo do toho! Pri pokusoch oplodnenia sa mnoho žien zvykne zameriavať najmä na svoje plodné dni, ale dôležitá je aj pravidelnosť mimo nich.

Posilňuje imunitu

Pravidelnosť vám okrem potešenia prináša aj silnejšiu imunitu a obranyschopnosť. Ak sa predsa len stane, že prechladnete, veľmi účinným spôsobom liečenia je, ako sa hovorí, „telo na telo“.

Prevencia proti ťažkým chorobám

Vysoké hodnoty hormónu, ktorý sa nazýva proti-starnúci hormón, udrží vaše telo dlhšie fit a zdravšie. Pravidelný se* znižuje napríklad aj riziko infarktu. Počas milovania, a najmä po orgazme, hladina krvi stúpa na päťnásobok svojho normálneho množstva.

Predlžuje život

Okrem prevencie proti rôznym chorobám, ktoré milovanie prináša, nám dokáže pridať aj zopár rokov navyše. Podľa výskumov z Austrálie, páry, ktoré sa milovali minimálne 2-3 krát do týždňa, mali aspoň o 50 % menšiu šancu úmrtia na akýkoľvek zdravotný problém ako páry, ktoré sa milovali párkrát do mesiaca.

Udržuje vašu fyzickú kondíciu

Počas milovania spaľujete kalórie navyše, posilňujete vaše svalstvo a kondíciu. Pri rôznych pozíciách môžete popracovať na vašej sile a flexibilite.

Zmierňuje kŕče počas cyklu

Áno, správne, nemali by vás odradiť ani vaše dni. Namiesto tabletky proti kŕčom navrhnite vášmu partnerovi milovanie. Pocity vzrušenia zmierňujú napätie vo vašej maternici, ktorá vám spôsobuje kŕče.

Koniec depresiám

Pri pravidelnom milovaní nebude mať zlá nálada ani depresia žiadnu šancu. Okrem iných, už spomínaných hormónov, vaše telo vyplavuje aj hormón šťastia, ktorý uvoľňuje mozog a zmierňuje stres. Zabudnete tak na všetky problémy!

Zmierňuje nervozitu

Pri pravidelnom milovaní, ktoré vás uspokojí, dokážete zvládať vypäté situácie ľahšie, pokojnejšie a s menším stresom.

Posilňuje kosti

Pri nepravidelnom milovaní chýba vášmu telu estrogén, ktorý vám vytvára obranné látky proti osteoporóze, zrážanlivosti alebo reume.

Budete sa cítiť atraktívna

Ktorý človek sa cíti spokojnejšie a krajšie ako ten, ktorý má okrem iných pozitívnych vecí v živote aj dostatok se*u? Vďaka hormónom tak budete pôsobiť nielen na vaše okolie, ale najmä na vášho partnera, ktorý vás bude chcieť stále viac a viac.

Zjemňuje vrásky

Počas se*u sa vaše telo zásobuje už spomínaným hormónom – estrogénom. Ten má veľký vplyv aj na vašu pokožku, ktorú vyhladzuje a zjemňuje. Pomáha najmä ženám pri menopauze, kedy je pokožka prirodzene suchšia a vráskavejšia, práve vďaka nedostatku tohto hormónu.

Zvyšuje vaše sebavedomie

Dnešné nároky na krásu sú veľmi vysoké a doba núti ženy neustále premýšľať o tom či sú dostatočne krásne. Ak sa pravidelne milujete, zvýši vám to nielen sebavedomie v spoločnosti, ale určite aj pred vašim partnerom. Prestanete pochybovať o tom, či sa mu stále páčite.

Zdroj: mirror.co.uk | Foto: pixabay.com, pexels.com