Od výplaty k výplate. Takto, žiaľ, funguje pätina obyvateľov Slovenska, ktorí denno denne bojujú s existenčnými problémami. Aj napriek tomu, že realita na Slovensku je smutná, v našej krajine býva bežnou praxou vystavovať neskrývaný luxus a blahobyt na oči tým, ktorí najviac strádajú.

Skvelú reklamu s názvom “Týždeň pred výplatou” si tentokrát spravila istá slovenská banka, ktorá vyzvala do súboja “o prežitie” dve známe tváre slovenského showbiznisu. Stylista Lukáš Kimlička a moderátorka Soňa Skoncová majú pozornosť sledovateľov sociálnych sietí prilákať tým, že budú celý týždeň hrdinsky žiť “len” zo 100 €. Pri jednoduchom prepočte zistíme, že za deň by nemali utratiť viac ako 14,28 €.

Upútavky na túto veľkolepú šou vyústili do vlny nevôle zo strany bežných, ale aj chudobných ľudí: “Ja nemám ťažko týždeň pred výplatou, ale aj po nej. Keby som mala 100 eur na týždeň s dvoma deťmi, to by som bola šťastná a bohatá! Ja musím vyžiť zo 180 – 200 eur do mesiaca s dvoma deťmi. Toľko mi ostane po zaplatení účtov! Dcéra ma 16 a syn 9,” opísala svoju neľahkú situáciu matka s dvoma deťmi. “No tak ja mám na mesiac 358 € sama so štyrmi deťmi. Dva týždne do výplaty zasa čakám na ďalšiu, keď všetko poplatím. Bože, tiež čo by som dala mať 100 eur na týždeň?” smutne skonštatovala ďalšia mamička štyroch detí.

Je naozaj smutné, ba až bezcitné, stavať do role trpiteľov ľudí, ktorí prostredníctvom veľkolepej šou sprostredkúvajú národu pocit, aké je to žiť “z ruky do huby”. Zo sumy, ktorú majú títo “hrdinovia” k dispozícii ako samostatní jednotlivci, prežívajú tisícky chudobných rodín celý mesiac. :(

Zdroj: Facebook