Bývanie na internáte je spojené so zážitkami a dobrými spomienkami. Bohužiaľ, dve vysokoškoláčky z Ekonomickej univerzity v Bratislave zažili niečo, na čo rady spomínať nebudú. Ráno sa zobudili s nepríjemnými štípancami. Doktorka po prehliadke diagnostikovala poštípanie plošticami, čomu dovtedy neverila ani vedúca internátu.

Minulú nedeľu sa vysokoškoláčky z internátu na Starohájskej 4 v Bratislave prebudili s nepríjemným prekvapením v podobe štípancov od ploštíc. Okamžite o danej udalosti informovali vedúcu internátu, tá im však neverila.

„Spolubývajúca išla za ubytovateľkou, ukázala jej štípance, no ona len tvrdila, že to ploštice nie sú, že si má dať na to masť alebo nech ide na pohotovosť,“ vyjadrili sa študentky pre portál aktuality.sk. Dievčatá využili lekársku pomoc a ich obavy boli ošetrujúcou lekárkou potvrdené, išlo o štípance od ploštíc. Lekárka odporučila okamžitú dezinsekciu priestorov.

stipa

Univerzita, pod ktorú daný internát spadá, tvrdí, že takéto opatrenia sú u nich pravidelné. Problémy s plošticami na tomto internáte, ale nie sú žiadnou novinkou. Situáciu komentoval Miroslav Horňák z Ekonomickej univerzity: „Podnetom sa vedenie Centra podnikateľských činností a univerzitných služieb EU okamžite zaoberalo. Podrobne sa prípad prešetril s ubytovateľkou a jej nadriadenou.”

Jedna z mamičiek poškodených študentiek sa obrátila aj na Úrad verejného zdravotníctva, ten jej prisľúbili, že situáciu prešetrí  a vykoná príslušnú kontrolu. Študentkám bolo zatiaľ ponúknuté náhradné bývanie.

Foto: aktuality.sk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Miška H
Študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie a čítanie dobrých kníh, najväčšou vášňou však zostáva varenie a pečenie dobrôt. Verí, že sa dá vždy nájsť dôvod na úsmev. A so svojimi článkami sa vo vás pokúsi prejaviť emócie, poradiť, inšpirovať, pretože každá žena potrebuje občas chvíľku len pre seba. (: