V nedeľu večer spoznalo Slovensko silný príbeh Lucky z Rohožníka. 41-ročná žena kedysi milovala šport, ktorý bol dokonca aj jej náplňou práce, keďže v škole učila telesnú výchovu. Všetko sa však zmenilo po tom, ako Lucii diagnostikovali zákernú chorobu.

V roku 2016 začala Lucia pociťovať veľké ťažkosti – ruky jej ovisli v zápästí a prestali fungovať tak ako predtým. Okrem toho začala mať problémy s chôdzou, dýchaním i rozprávaním. Lekári jej následne diagnostikovali generalizovanú dystonickú poruchu, pri ktorej dochádza k mimovoľnému sťahovaniu svalov spôsobujúcich vôľou neovládané pohyby.

v siedmom nebi

S Jožom Kubánim si splnila sen

Keďže kedysi Lucka milovala turistiku, jej snom bolo dostať sa aspoň ešte raz v živote po vlastných nohách na Lomnický štít. Napriek tomu, že v jej okolí nemal na tento krok nikto odvahu, niekto sa nakoniec predsa len našiel. Vďaka relácii V siedmom nebi a najmä odvážnemu redaktorovi Jožovi Kubánimu sa tak bývalej učiteľke naozaj podarilo svoju veľkú túžbu naplniť.

Príbeh silnej bojovníčky, ktorá sa napriek obrovskej bolesti snaží na tento svet usmievať, dojal všetkých divákov TV JOJ. Ak ste medzi nich patrili aj vy, o to viac vás zasiahne nepríjemná správa týkajúca sa Luckinho zdravia.

v siedmom nebi

Zlé správy

„Bude len horšie, nemá z toho depresie, ale veľmi ju to štve. O to viac si uvedomuje, že musí žiť naplno dnes, lebo zajtra môže byť už neskoro. Jej úsmev a dobrá nálada je vlastne maskou, nechce naozaj nikoho zaťažovať svojím stavom. O ľútosť nestojí. Je šťastná, koľkí ľudia sa jej ozvali, už aj krátko po výstupe, keďže to bolo na sociálnej sieti. Lucia miluje spoločnosť, je závislá na kontaktoch. Nechce sa skrývať v byte, to robí len vtedy, keď je naozaj že úplne zle,“ prezradil portálu Pluska.sk Luckin blízky zdroj. Informáciu o jej zhoršenom zdravotnom stave, bohužiaľ, potvrdil aj moderátor Siedmeho neba Vilo Rozboril.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

 „Áno, žiaľ, musím to potvrdiť. Lucii sa naozaj stav zhoršil. Napriek tomu sa nepoddáva a bojuje. Je veľká bojovníčka. A verím, že jej pomôže ďalší skvelý tatranský výstup, ktorý s ňou chceme zorganizovať v priebehu mesiaca,“ vyjadril sa. My Lucke držíme palce a z celého srdce jej želáme veľa zdravia!

Zdroj: TV JOJ, Pluska.sk | Foto: Facebook/V siedmom nebi, Joj.sk