Od nie veľmi divácky úspešného ukončenia veľkého seriálu Hry o tróny uplynulo ešte len päť mesiacov, no herci sa už pomaly začínajú otvorene vyjadrovať o tom, čo práca na projekte znamenala pre ich osobný život. Kým sa Kit Harington, predstaviteľ Jona Snowa, priznal, že dosiaľ nevidel nešťastnú ôsmu sériu, jeho seriálová sestra Maisie Williams prehovorila o pocitoch zo svojho vlastného tela. A tie práve vďaka Hrám o tróny neboli vždy práve pozitívne.

„Hoci som mala 16 či 18, stále som vyzerala na 12 alebo 14,“ pre Vogue sa vyjadrila herečka na margo svojej seriálovej postavy Arye Stark, ktorá bola drobná a chlapčenská,  a dodala, že Hry o tróny dávali jej sebavedomiu poriadne zabrať.

Arya Stark a Jon Snow objatie.
Maisie Williams ako Arya Stark v objatí so svojím seriálovým súrodencom (hoci všetci fanúšikovia vedia, že vzťahy sú v tomto prípade trošku zložitejšie).

Skrývanie ženských kriviek

„Okolo druhej či tretej série začalo moje telo dospievať a ja som sa začala stávať ženou. Arya sa však stále veľmi snažila vyzerať ako chlapec. Musela som nosiť kratučké vlasy, neprestajne som bola pokrytá hlinou a môj nos bol natienený tak, aby vyzeral široko a chlapsky,“ spomenula si Maisie a posťažovala sa, že okrem toho všetkého musela cez hrudník nosiť previazaný pás, aby splošťoval jej rastúce prs*a. „Cítila som sa otrasne šesť mesiacov z roka. A hanbila som sa za seba.“

Maisie Williams.
22-ročná herečka sa teší, že môže byť konečne sama sebou a ukázať svetu vlastný štýl.

Oslobodenie od Arye Stark

S koncom presláveného seriálu však prišla nová éra. Pre hercov, ktorí žili so svojimi postavami desať rokov, nastal čas byť len samými sebou. „Je úžasné v tejto novej fáze môjho štýlu vyzerať ženskejšie, mať skutočný pás a poňať svoje telo také, aké je,“ vyjadrila sa potešená herečka, ktorá sa s oslobodením sa od postavy odvážnej Arye Stark akoby znova našla. Začala sa venovať nielen sama sebe, ale aj využívať novonadobnutú slobodu na spoluprácu s módnymi značkami. Napríklad pre predajňu FarFetch.com vybrala kolekciu oblečenia, ktorá má reprezentovať a vyjadriť jej osobnosť.

Zdroj: People.com | Foto: Facebook/cinema.paradise19, Facebook/dailymirrortv, Facebook/margerytyrell, Facebook/nepalesruben, Instagram/maisie_williams