Najznámejšia tvár slovenského rapu sa stala dôkazovým materiálom. Rytmusovo meno totiž zaznelo pred súdom bez toho, aby sa akokoľvek pričinil k zločinu alebo bol nejakého podobného skutku vôbec svedkom. Prečo?

Predseda strany ĽSNS Marián Kotleba pred tromi rokmi odovzdal trom rodinám šeky v hodnote 1 488 €. Nielen podľa odborníkov ide o neonacistickú šifru. V tejto veci bol v pondelok Marián postavený pred Špecializovaný trestný súd, kde mal dokázať, že nejde o žiadnu skrytú symboliku v spojení s neonacizmom.

Marián Kotleba LSNS

Okrem toho sa na súde riešilo aj to, že Kotleba označuje Rómov za Cigánov, čo podľa znalca Alexandra Mušinku vyznieva pejoratívne, pričom samotní Rómovia vraj toto pomenovanie vnímajú ako urážlivé.

Obžalovaná strana tak chcela Mušinkove tvrdenie vyvrátiť tým, že so sebou priniesla legendárny album slovenského kráľa rapu Rytmusa – Bengoro. Všetci si dobre pamätáme ikonický obal CD s čiernobielou tvárou Patrika a červeným nápisom jeho umeleckého mena. Na druhej strane sa logicky nachádza zoznam piesní. A práve tam podľa advokátov Kotlebu máme nájsť jeden z dôkazov o jeho nevine. Ide o song, ktorý si určite všetci pamätáte – Cigánsky sen.

Obžalovaná strana chce takto dokázať, že slovo cigán je v komunikácii používané úplne bežne a týmto oslovením nejde o žiadne rasistické nadávanie. Zatiaľ je ale otázne, či súd vezme CD ako dôkaz. Ďalšie pojednávanie sa uskutoční 14. júla, Kotleba však vopred upozornil, že naň nepríde, nakoľko je na rovnaký deň naplánované i rokovanie parlamentu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, YouTube| Foto: Facebook, Instagram/rytmusking