Trápia vás prebytočné kilá naviac a nemáte čas alebo možnosť pravidelne navštevovať fitko? V tom prípade vás nasledujúce správy určite potešia! Kanadskí vedci totiž prišli s prelomovou štúdiou dokazujúcou pozitívne účinky malého zázraku prírody.

Kanadská univerzita zrealizovala zaujímavý výskum zameraný na účinky červeného vína na ľudský organizmus. Výsledky boli mimoriadne prekvapivé, keďže sa dokázalo, že pohár tohto alkoholického nápoja má na telo rovnaký účinok ako jedna hodina strávená v posilňovni. A to nie je všetko!

Každodenné pitie červeného vína dokáže tiež posilniť imunitný systém, zlepšiť činnosť srdca či pomáha predchádzať obezite aj do budúcna. Výsledky štúdie potvrdil i doktor Jason Dyck, ktorý sa venuje najmä kardiologickým výskumom.

Treba mať ale na pamäti, že v tomto prípade neplatí pravidlo “Čím viac, tým lepšie.” Vedci jasne hovoria len o jednom poháriku denne, pričom vplyv na štíhlejšiu líniu má údajne iba červené víno obsahujúce účinnú látku resveratrol, čo je prírodný antioxidant pozitívne pôsobiaci pri množstve ochorení. Za pokus to teda rozhodne stojí, čo poviete?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

vino

Zdroj: Bustle.com | Foto: Pexels.com