Žena je krehké, nežné stvorenie, ktoré by žiaden chlap nemal udrieť ani ružou. Bohužiaľ, po svete chodí množstvo násilníkov, ktorí čakajú len na to, kedy sa ocitnete sama v tmavej uličke!

S nejakou tou nepríjemnosťou sa už stretla každá z vás, chlapi vedia byť dotieraví a násilní. Bohužiaľ, na nejednu kvetinku si trúfne zdvihnúť ruku aj jej vlastný partner a práve preto sme sa dnes rozhodli pomôcť. Pomocou krátkych inštruktážnych videí vás naučíme, ako sa ľahko ubrániť aj fyzicky podstatne zdatnejšiemu protivníkovi!

Sebaobrana pre ženy:

  • Bojový postoj: Pokiaľ vám to situácia aspoň trochu dovolí, pokúste sa zaujať základný bojový postoj. Ak budete stáť nohami pevne na zemi, znížite svoje ťažisko a pre útočníka bude podstatne ťažšie zvaliť vás na zem!

  • Obrana proti zovretiu/škrteniu: Útok samozrejme môže prísť kedykoľvek, a to aj nečakane. Ako sa teda brániť v prípade, že vás útočník začne škrtiť?

  • Útok zozadu: Obzvlášť nebezpečný útok na ženu môže prísť práve odzadu. V tejto ukážke vám vysvetlíme, ako sa vymaniť zo zovretia, tie odvážnejšie sa môžu pokúsiť o protiútok.

  • Priamy úder päsťou: Ak je to nutné, niekedy možno použiť ako obranu úder. Nakoľko sú ženy vo všeobecnosti fyzicky menej zdatné, úder je vhodné viesť nie izolovane rukou, ale celým telom!

Na záver treba podotknúť, že všetky tieto techniky slúžia výlučne ako rýchly protiútok. Bezprostredne, po odrazení útoku, je v každom prípade vhodné zvoliť útek. Nemá absolútne žiaden význam čeliť niekoľkonásobne ťažšiemu a silnejšiemu protivníkovi!

Zdroj/Foto: youtube