Práve v tomto období školy chrlia svojich absolventov a vydávajú ich napospas skutočnému životu. Pre tých šťastlivcov, ktorým sa podarilo nájsť svoju prvú prácu, venujeme tento, snáď trochu nápomocný článok. :)

Gratulujeme! Po troch či piatich rokoch úmorného štúdia, litroch vypitej kávy a prebdených nociach sa vám dostalo odmeny v podobe práce. Pre niekoho vysnívanej, pre iných menej šťastných jednoducho nevyhnutnej. Ako prežiť prvých pár týždňov a nezblázniť sa? Tu nájdete krátky návod.

Prichádzajte načas

Toto netreba špeciálne komentovať. Pre notorických nestíhačov máme jeden tip: posuňte si čas aj o pol hodiny dopredu a keď budete mať pocit, že vám horí za zadkom, stále máte väčšiu šancu, že prídete načas.

Módne výstrelky si nechajte na iné príležitosti

Ak sa chcete vyvarovať posudzovaniu podľa vzhľadu, v obliekaní a aj celkovo vo výzore voľte radšej zlatú strednú cestu.

Vykanie, tykanie, mená a iné útrapy

Priznajme si, koľké z nás si pri predstavovaní nezapamätajú meno dotyčného? A koľké ešte aj po mesiaci komunikujú bez toho, aby človeka priamo oslovili, nevediac, či mu majú tykať alebo vykať? Ak s tým mávate problém aj vy, skúste pri predstavovaní zopakovať meno dotyčného. Pomôže vám to zapamätať si ho.

Pozor na prílišnú otvorenosť

Ak ste od prírody zhovorčivá a kus extroverta, môže vám to pomôcť, no pozor, nie každému je to po chuti. Pokiaľ vo vašej firme nevládne vyslovene uvoľnená atmosféra, vtipné historky z minulosti a najnovšie pletky z vášho milostného života si nechajte radšej pre priateľov.

Pýtajte sa na to, čomu nerozumiete!

Hovorí sa, že kto nevie a spýta sa, je ,,hlupákom” na päť minút, no ten, čo nevie a mlčí, je hlupákom na celý život. Nič vám tak neuberie body, ako keď sa po polroku spýtate na to, čo ste mali už dávno vedieť.

Náročnými začiatkami si prejdú všetci bez ohľadu na to, o akú prácu ide. Vyšliapať cestu nahor si však musí každý po svojom. Veľa šťastia!

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Lucia M
Večne zasnená a optimisticky naladená osôbka, ktorá rada používa iróniu ako spôsob vyjadrovania. Zaujíma sa o spoločenské dianie, no nerobia jej problémy ani vážne témy. Ženská duša, pre ktorú je písanie vášňou aj terapiou zároveň.