Veľa žien je so svojim partnerom nespokojných. Stále chcú lepšieho, iného, takého, ktorý dokáže ženu pochopiť… Aký je vlastne ideál muža? Existuje vôbec taký? Poskladali sme pre vás zopár základných vlastností, ktorými by mal tento jedinečný exemplár oplývať.  

 

Inteligencia

Muž našich snov by mal byť inteligentný. Neznamená to, že musí ísť o vedca či jadrového fyzika, stačí ak je rozumný, vie čo robí, čo chce a nerobí nelogické veci. Inteligentného muža spoznáte už po pár prehodených vetách. Ale pozor! Nie je všetko zlato, čo sa ligoce. Preto si ho preklepnite zo všetkých strán, nech viete, čo je zač. :)

Empatia

Pozná to každá – zlá nálada, predmenštruačné stavy, zlý deň v práci… Prídete domov a čakáte od muža oporu. Namiesto toho vás čakajú rozhádzané ponožky a trenky po podlahe, plný dres riadu a muž si hovie s pivom v ruke na pohovke a pozerá telku. A ešte sa čuduje, keď mu žena začne nadávať! Toto ideál muža rozhodne nie je, no je to asi realita, ktorá možno čaká aj u vás doma. Všetko sa ale môže zmeniť, ak si vás muž pritúli a aspoň sa pokúsi pochopiť vaše problémy. Vypočuje si, ako sa správal šéf v práci, ako si kamoška kúpila novú kabelku. Veď je toho tak málo, čo ženy očakávajú od mužov…

Vie variť

Muž, ktorý vie variť, je polovica úspechu. Ak je chlap šikovný v kuchyni, vie sa postarať a nakŕmiť seba, máte oveľa viac času ako ostatné „gazdinky“. Väčšina mužov však vie pripraviť jedlá ako guláš, rezeň, steak, no ak pre vás pripraví zdravú večeru z dusenej zeleninky, romantická idylka s bližšie nedefinovaným pokračovaním sa môže začať.

Romantik

Kvety, západ slnka, lupene ruží okolo vane, vaše telo obdarené stovkami bozkov. Také boli prvé randenia, keď si muž získaval vaše srdce. No je to tak aj teraz? Ak je váš drahý romantik, prejaví vám lásku aj po 50-tich rokoch manželstva, i keď len malým kvietkom, ktorý je však daný z lásky. A povedzme si pravdu, kvietok poteší a vyčarí úsmev každej žene bez ohľadu na jej vek.

5

Cieľavadomý

Medzi nami je veľa mužov, ktorých môžme nazvať, že sú tzv. ťutmáci. Kam ich človek dá, tam stoja, čo im človek povie, to spravia (otázne je ako). Toto však ženy príliš nerajcuje. Naopak muž, ktorý má svoje ciele, sny a ide si za nimi, dokáže sa popasovať s prekážkami, ktoré ho na dlhej ceste k cieľu postretnú, je oveľa zaujímavejší typ, ktorý osloví nejednu nezadanú (možno i zadanú) ženu.

Rodinne založený

Možno nejde o prioritu pri prvom stretnutí, no ak to vyzerá na vážny vzťah, táto vlastnosť patrí určite medzi tie najdôležitejšie. Deti predsa vychovávajú dvaja, majú si pomáhať, podporovať sa a vytvárať im rodinnú atmosféru.

Rada od redakcie: Pozorujte na svojom mužovi jeho vzťah k cudzím deťom – ako reaguje, keď prejdete okolo mamičky s plačúcim dieťaťom, ako sa pozerá na krpca, ktorý sa práve učí chodiť atď. Tieto signály vám môžu napovedať, aký bude otec.

Dobre vyzerá

V neposlednom rade je to výzor. Kto by chcel nejakého ušmudlaného smradľavého chlapa? Muž sa o seba musí starať, udržiavať sa. Vzhľad rozhoduje o prvých sympatiách, o tom, či si dotyčného vôbec všimnete. Nie je však dôležité či chodí do fitka, či navštevuje pravidelne kaderníka. Dôležité je, že vás dokáže očariť a je to ten váš „princ na bielom koni“.

Dobrý v posteli

Hovorme si čo chceme. Muž môže dobre vyzerať, môže mať tie najlepšie vlastnosti, môže milovať ženu aj deti, no keď žena v posteli nedostane to, čo potrebuje – je zle. Nájdu sa aj muži, ktorým to v posteli jednoducho ,,nefunguje“ a túto svoju neschopnosť sa snažia zamaskovať inými, pozitívnymi vlastnosťami. To je síce pekné, ale žena TO potrebuje, a keď to nedostane doma, bude nútená hľadať inde.