Britský magazín The Telegraph uverejnil príbeh malého dievčatka z roku 1895, ktoré pravdepodobne ako jedno z prvých detí v histórii adresovalo vianočný list Santa Clausovi, respektíve v našich končinách Ježiškovi. Na papieri stálo jediné prianie, aké by v očiach väčšiny dnešných ratolestí vyvolalo pobavenie.

Skúmateľ Ashley March, zaoberajúci sa dejinami vianočných listov so želaniami, objavil doposiaľ najstaršiu zásielku pre Ježiška. Skromný list pochádza z roku 1895 a napísalo ho dievčatko, túžiace po jedinom predmete.

Slečna z Británie si priala pod stromčekom uzrieť jednoduchú krabičku s farbičkami, aby si mohla vo voľnom čase maľovať vytúžené obrázky. Takáto drobnosť by pre modernú generáciu, bažiacu po najnovších technologických vychytávkach, predstavovala niečo nepochopiteľné, preto je čistá skromnosť dieťaťa z 19. storočia až neuveriteľne dojemná.

Tamojší zamestnanci pošty vraj vtedy pri pohľade na nevinný list urobili všetko preto, aby sa autorke emotívnych riadkov skutočne jej krásny detský sen naplnil. Poštári záujemkyňu o farbičky napokon vyhľadali a podľa zápisov v miestnej kronike jej bola požadovaná škatuľka na Štedrý deň skutočne doručená.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: telegraph.co.uk | Foto: Pixabay.com