NASA zverejnila desivé informácie, ktoré znepokoja takmer každého človeka. Naša Zem prechádza neuveriteľnou zmenou, ktorá sa dotkne všetkých krajín, no každej iným spôsobom. Na TOTO by sme mali byť určite pripravení!

Meteorológovia a odborníci varujú, že posledné tri roky boli najhorúcejšími v histórii meraní, čo znepokojuje takmer celú našu planétu. Priemerná teplota sa v roku 2015 zvýšila o 1,1 stupňa Celzia a v roku 2017 o 1,2 stupňa, čo je znakom jasnej klimatickej zmeny. Arktická oblasť zažíva oteplenie, ktoré má už teraz za následok veľké zmeny, ktoré sa budú neustále stupňovať. Nielenže sa znížia hladiny morí a oceánov, no premena postihne aj počasie na celej našej Zemi. V oblastiach Karibiku a oceánov by sa mal počet hurikánov každým rokom zvyšovať, no najhoršie je, že sa zvýši aj ich ničivá sila.

Odborníci z celého sveta sa však zhodujú, že otepľovanie, ktoré zažíva naša Zem za posledných 40 rokov, bude neustále pokračovať a každý rok budeme zaznamenávať nové rekordy v teplotách. Známe osobnosti pravidelne upozorňujú ľudstvo na to, aby nebolo k týmto zmenám lahostajné, pretože Zem je zatiaľ jediným miestom, kde môžeme skutočne žiť. Ľudia na celom svete by mali viac dbať na ochranu životného prostredia a aj malým pričinením sa snažiť o zmierňovanie globálneho otepľovania. NASA zverejnila video, na ktorom je vidieť, ako sa počas rokov naša Zem otepľuje.

Zdroj: Youtube/DPA | Foto: pixabay/freepik