Každá z nás je iná. Líšime sa výškou, váhou, farbou pleti, dĺžkou a odtieňom vlasov či farbou očí. Jedna vec nás však spája – každá túžime milovať a byť milovaná, a to nielen vo vzťahu k partnerovi, rodine či k okoliu. Láska k sebe samej je tá najdôležitejšia – a práve to je základom rozširujúceho sa myšlienkového trendu s názvom Bodypositivity.

My, ženy, sme k sebe vo všeobecnosti veľmi kritické. Máme tendenciu porovnávať sa s kamoškami, kolegyňami, celebritami, ale aj náhodnými dievčatami, ktoré bežne stretávame v uliciach. Je len veľmi malé percento žien, ktoré o sebe môžu s čistým svedomím prehlásiť, že sú so sebou spokojné a nič by na sebe nezmenili. Potom je tu drvivá väčšina, ktorá neustále premýšla, prečo vyzerá tak ako vyzerá a ako to zmeniť. Niektorá je príliš nízka, iná príliš vysoká, ďalšia chce mať rovné nohy, krajšiu pleť, chudšie boky či jednoducho byť zdravá. Bodypositivity je presvedčenie, že telo, ktoré máte, je dokonalé také, aké je a ukrýva v sebe svoje čaro – je jedinečné a je práve tým, čo vás robí vami. Pretože až vtedy, keď sa budete milovať vy sama, môže vás milovať celý svet!

 

Ženy po celom svete začali okamžite šíriť posolstvo lásky k svojmu telu, aby ukázali aj nám ostatným, že Bodypositivity je realitou v rôznych tvaroch, veľkostiach a každá z nás je skutočne krásna. Mnoho skvelých dám šíri túto ideológiu prostredníctvom sociálnych sietí a zaručujeme vám, že ich príspevky vám vždy zlepšia deň. Nechajte sa inšpirovať a budete žiariť v tele, ktoré si budete vážiť! :)

,,Bodyposipanda”

Žena, ktorá si prešla nadváhou, anorexiou, ale aj fit vypracovanou postavou, aby sa dostala do štádia, kedy už svoje telo nepotrebuje meniť. Megan, autorka knihy ,,Body Positive Power”, ho totiž miluje presne také, aké je.

,,Ilisonkimmey”

Hrdá mama, ktorá sa nehanbí za svoje strie, pretože vďaka nim má dve nádherné deti. Ukazuje svetu, že tie „strieborné pásiky“, ako ich sama nazýva, by mali byť ženskou pýchou!

,,Sitting_pretty”

Chronicky chorá, no zato 100x inšpiratívnejšia je aj Rebeka, ktorá je kvôli poškodenej chrbtici pripútaná k invalidnému vozíku. To jej však nebráni v tom, aby si život užívala plnými dúškami.

,,Sassy_latte”

Černoška, ktorá v rámci liečby rakoviny musela podstúpiť odstránenie prsníka. Namiesto toho, aby sa skrývala, prezentuje svoje telo ako dôkaz toho, že ani v taktomto prípade sa nie je za čo hanbiť, ani čo skrývať.

Na Instagrame, Facebooku či Twitteri nájdete aj stovky ďalších žien, ktoré partia do Bodypositive komunity, pretože sa naučili milovať sa také, aké sú. Pridáte sa k nim aj vy? :)

Foto: Instagram, Tumblr