Umelci už polroka prežívajú krušné chvíle, nakoľko im prísne opatrenia kvôli koronavírusu nedovoľujú vystupovať pred publikom tak, ako by si predstavovali. Svoj čas sa preto snažia investovať aspoň do tvorenia nových projektov – jedným z nich je aj mimoriadne chytľavá skladba Abraka Dabraka, pochádzajúca z dielne známeho hudobníka Ondreja Kandráča a vychádzajúceho talentu Davida Keya.

Ondrej Kadráč nespí na vavrínoch ani počas temného obdobia, spôsobeného pandémiou. Najnovšie prikývol na zaujímavú spoluprácu s mladým spevákom Davidom Keyom, vďaka čomu sa môžu páni pochváliť energiou nabitým duetom Abraka Dabraka.

,,V súčasnej, nielen pre muzikantov neľahkej dobe, sme chceli ľuďom pričarovať dobrú náladu a odpútať ich od starostí, ktoré nás všetkých sužujú. Aj preto sme skladbu nazvali Abraka Dabraka,“ o hudobnej novinke prezradil David. Okrem spomínaných spevákov však v skladbe počuť i ženské hlasy, patriace zboristkám Klaudii Škorvánkovej a Agáte Kováčikovej, ktoré dodali songu špeciálnu atmosféru.

O text rozprávkovo-ľudovej piesne sa postaral Vlado Puchala. „Je o tom, za čo sme zodpovední sami a čo s nami robí život. Zakomponoval som tam tiež mladosť a dravosť chalana, ktorý vyhlasuje, že sme takí, akí sme, ale zvládneme to po svojom. Nová generácia vždy prichádza s tým, že urobí svet lepším. A sčasti sa im to podarí, už len tým, že do neho vstúpia so svojimi snami a ideálmi. Aj, keď ich život obije, ideály im zostanú ako memento,“ uviedol autor, dodávajúc, že cieľom Abraka Dabraka je v ľuďoch prebudiť život, energiu či vôľu zdolať prekážky, aby sa zároveň vedeli prijať takí, akí sú a v myslení i konaní zostali slobodní.

Ondrej a David už majú za sebou aj natočenie videoklipu, ktoré sa sústredilo do čarokrásneho prostredia Bojnického zámku a okolitej prírody. Vedľa spevákov možno na záberoch vidieť dokonca i členov klanu Kandráčovcov – Ondrejovu maminu v úlohe kuchárky či jeho detičky Emušku a Ondríka. Pozornému očku rozhodne neujde ani krásna moderátorka, modelka a budúca mamička Soňa Skoncová, ktorá sa zhostila postavy predavačky perníkov.

 „Je to veľmi chytľavá pecka. Vytvorili sme malé, no skvostné hudobné dielko. Veľmi sa teším a verím, že si tú skladbu budú všetci spievať s nami,“ o radosť z nového duetu sa podelil známy folklorista a tvár TV JOJ.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: TS, YouTube