Ak vás už omrzela slovenská „módna polícia“ a ,,Smotánka“ na vás pôsobí lacno, máme liek na váš bôľ. Na Slovensku existujú okrem vychýrených módnych návrhárov aj šikovné Slovenky, ktoré to so svojim talentom zaiste dotiahnu poriadne ďaleko!

V predchádzajúcej časti ste mohli spoznať naše najznámejšie módne blogerky. V tejto budeme pokračovať predstavovaním ďalšej pätice zaujímavých báb, ktoré nám majú čo- to ponúknuť a na svojich blogoch odkrývajú, čo ich v živote baví, čo ich inšpiruje k svojim zaujímavým outfitom a akú značku make-upu by vám odporučili. Pohodlne sa usaďte, vezmite si šálku obľúbeného čaju a prajeme príjemné čítanie.

Ivana Petrušová (Sweet Lady Lollipop)

1

Študentka žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave. Prostredníctvom svojho blogu sa nám snaží predstaviť svoje myšlienky, ukazuje momenty zo svojho života a nejaké tie outfity, keby ste nevedeli, čo na seba. Občas napíše recenziu na nejaký produkt a keby sme mali jej blog opísať, celkovo pôsobí sviežim a hravým nádychom.

Vanda Jandová (Vanda Janda)

2

Aktuálne pracuje na svojej novej stránke kde, ako sama napísala, bude predstavovať svoju kolekciu a nosiť veci so svojím podpisom. Rovnako pripravuje E-shop, keďže má sama skúsenosti s bazármi, ktoré niekoľkokrát organizovala. Keď si prehliadnete jej blog uvidíte, že Vanda má radšej minimalizmus aj keď rada experimentuje so strihmi, materiálmi a prevládajú u nej monochromatické farby.

Zuzana Gašparovičová (Red Poppy Stories)

3

Manažérka E-shop stránky Urbanlux, žijúca v Prahe. Človek by si pri prezeraní jej blogu pomyslel, že zvyčajne nosí iba ležérne veci, avšak zrazu natrafíte z čista jasna ako na blesk napríklad na Adidas Stan Smith. Popravde sme ostali dosť zmätení, avšak Zuzka má zrejme svoj štýl a neskočí na každý trend. Píše o móde, cestovaní, svojich myšlienkach, nájdete tu aj DIY typy a hlavne jej outfity.

Marika Majorová (Tonbogirl)

4

Študovala na Filozofickej fakulte v Bratislave a začínala ako streetstylova fotografka. Pôvodným povolaním je copywriterka, dnes v kreatívnom štúdiu a venuje sa najmä reklamnej réžii. Ak by ste chceli na blogu hľadať Marikine outfity priamo na nej, budete sa musieť uspokojiť len s pár fotkami, keďže radšej fotí iných, zaujímavých ľudí. Tých aj postupne predstavuje na svojom blogu, rovnako ako zaujímavé dizajnové a architektonické kúsky.

Linda Adamčíková (Lapkin dress box)

5

Linda sa predovšetkým orientuje na elegantnejší štýl obliekania a na jej blogu môžete vidieť množstvo fotiek z rôznych akcií a backstageov, medzi ktoré napríklad patrí aj Vienna fashion week. Blog však nie je len o móde, nájdete tam aj kozmetiku, DIY, jedlo a rôzne lifestylové vecičky. Možno vás rubrikou o cestovaní bude inšpirovať a vycestujete do rôznych miest alebo zjete len tak ,,Random“ čokoládové vtáčiky.

Nepochybujeme, že na Slovensku je veľké množstvo šikovných ľudí, ktorí sa neboja ukázať svoj pohľad na veci. Dajte nám o sebe vedieť aj vy! :)

Autor: Katarína Mydliarová

Foto: Facebook