V predchádzajúc dvoch častiach sme vám predstavili svetovú špičku módneho blogovania. Nemusíme však chodiť ďaleko, aby sme našli inšpirujúcich ľudí. Stačí si otvoriť oči a samé zistíte, že šikovných módnych blogerov máme aj priamo na Slovensku!

V tejto časti by sme vám radi priblížili ďalšiu zaujímavú päticu žien, tentokrát už zo slovenskej módnej scény. Áno, máme blogovú, dokonca aj módnu scénu, a áno, figurujú na nej celkom zaujímaví ľudia! Nasledujúcimi blogerkami by sme vám chceli dokázať, že aj slováci na to majú a nezaháľajú, pokiaľ sa jedná o módne trendy. Možno je ich tajomstvom iba to, že prezentujú niečo, na čo obyčajní slováci nemajú guráž alebo proste majú nos na módu. Aspoň cez pár jedincov u nás doma (ale aj mimo) sa šíri módna osveta v našej krásnej krajine. Ak by ste sa náhodou chceli inšpirovať niekým lokálnym, tu je pár tipov.

MELISA MINCA (Melisa Minca)

Táto asi najznámejšia slovenská blogerka, ktorá momentálne študuje v Edinburgu, sa dostala najviac do povedomia účinkovaním v nákupných maniačkach. Obecenstvo na Slovensku sa však nadchýňa pre to, čo prezentuje a môžeme byť len a len radi, že takúto blogerku máme. Spolupracuje aj s niekoľkými značkami a my jej úprimne závidíme túto výhodu blogovania.

NATÁLIA HOMOLOVÁ (Natinsta blog)

Rodáčka z Martina žijúca posledných 6 rokov v Londýne, študovala fashion management na London College of Fashion. Pracovala pre Armaniho a Atchesfashion. Jej bláznivým vystupovaním a energickým zjavom, ktorý sa odráža aj na jej obliekaní a blog ním len srší, zaujala tisíce a tisíce nielen slovenských divákov.

EVA KLIMEKOVÁ (2 In Da House)

Pôvodne plánovala spraviť blog o varení, no či by bola rovnako úspešná ako v tom, čo robí teraz sa asi nedozvieme. Ďalšia Slovenka žijúca v Londýne miluje secondhandy a streetstyle. Objavila sa aj v EMME, EVE, MIAU a iných magazínoch, rovnako spolupracovala pre niektoré značky.

BRONKA BANÍKOVÁ (My Fashion Square)

19 ročná Košičanka sa už vo svojich 13. rokoch stala ,,Girl Of The Week”  na Teenvogue. Za základ jej blogu a šatníka by sa dala považovať športová elegancia, minimalizmus s high fashion kúskami dohromady. To však neznamená, že Bronka nevie experimentovať a práve s takýmto prístupom nikdy nič nepokazí a neprekročí hranicu nevkusu.

TEREZA HAŠČÁKOVÁ (TT Apple/ Tereza Apple)

Študentka Paris College of Art so zameraním na Design Management/Fashion Business. Jej life/stylový blog nám mnohým prezrádza nielen to, čo nosí, ale aj ako sa stravuje a čo je ,,must-have” aktuálneho obdobia. Rovnako ako jej blog je zaujímavý aj jej Instagram, ktorý sa určite oplatí pozrieť.

Ak ste aj vy blogerkou alebo nejaké poznáte, dajte nám o nich vedieť! :)

Autor: Katarína Mydliarová | Foto: Facebook