Ideálna teplota ovzdušia, začiatok letných prázdnin, pivo v plastových pohároch a kopec výbornej hudby. Už zajtra sa začína najväčší rockový festival na Slovensku, TOPFEST 2016!

Ak ešte stále premýšľate nad tým, čo budete robiť počas tohto víkendu, záver je jasný. Najväčší rockový festival na Slovensku otvorí svoje brány už zajtra o 12:00 a tešiť sa môžete na dokonalú zmes toho najlepšieho, čo ponúka domáca i zahraničná hudobná scéna. Hneď v úvode poteší všetkých rockerov energická kapela Guano Apes, ktorej single ,,Open Your Eyes” či ,,Lords of the Boards” patria k najočakávanejším skladbám celého festivalu. „Festival odštartuje alternatívna rocková skupina z Nemecka Guano Apes a potom švédski rockeri Europe. Verím, že presvedčia, že i keď sú na scéne už skoro 40 rokov, stále majú ohromný drajv a poriadne to roztočia. Mnohé skvelé kapely vystúpia na Slovensku po prvý raz, pričom je takmer isté, že za cenu permanentky na TOPFEST by fanúšikovia nemali ani len jeden koncert. Myslím si, že takúto úžasnú príležitosť si netreba nechať ujsť,“ vraví organizátor festivalu, Dušan Drobný z agentúry TOPFEST.

Na jedinečnom festival, kde sa interpreti predvedú na štyroch pódiách, sa predstavia aj americkí Rival Sons, ruská kapela Slot, britskí The Darkness, fínska kapela Reckless Love, Kabát, Puddle of Mudd, Wanastowi Vjeci, Chinaski, ale aj očakávané Horkýže Slíže, Inekafe, Desmod, Slobodná Európa, Zóna A a ďalšie skvelé kapely. Ak ste sa však tešili na kapelu Walda Gang, musíme vás sklamať. Zo zdravotných dôvodov ju nahradí skupina Doga.

O tom, že sa na hlavných pódiách vystriedajú tie najlepšie svetové rockové kapely, vás už presviedčať určite nemusíme. Na festivale však dostane priestor aj alternatíva a na stagei C slovenskí hudobníci, ktorí budú skladať rockovú maturitu! Podporiť tak môžete mladé kapely, ktoré budú prezentovať svoju originálnu autorskú tvorbu. Pozn. redakcie- na tomto mieste budeme trochu skúpi a do pozornosti dávame skupinu priamo z našej redakcie- STRIPLESS, ktorá vystúpi v piatok o 13:00! :)

Stále nie ste dostatočne presvedčené? A čo tak sprievodné akcie? Na návštevníkov Topfesfu čaká okrem skvelej hudby aj zaujímavý sprievodný program. Tešiť sa môžete na kolotoče!!!, ohňostroj, chodenie po lacne, vodný futbal, trampolínu pre dospelých, ale aj poker for fun, turnaj v petangu či hriešnych chlapov bez tričiek. :) A to priamo medzi účastníkmi! :) „Pripravili sme desiatky stánkov s občerstvením a množstvo atrakcií, fotostenu či špeciálne chodenie po lane waterlinning. U nás si užijete aj fantastickú novú zábavu bodyzorbing, čo je skákanie a hádzanie sa o zem vo veľkej nafukovacej guli. Na svoje si prídu aj športovci, môžu si zahrať vodný futbal, futbox alebo si zaskákať na trampolíne pre dospelých. Oddychovať potom môžu v pojazdných kaviarňach, v beach bare alebo si vychutnať pokoj v chill out stane. A pripravte sa na horúcu rockovú noc s moderátorom rádia Rocková republika Radom Meššom,“ uzatvára organizátor TOPFEST-u Dušan Drobný.

Ak sa rozhodnete ísť do Piešťan autom, cena parkovného je 3 € počas celého trvania festivalu, využiť však môžete aj kyvadlovú dopravu, ktorá bude dostupná počas celej hudobnej smršti. Vidíme sa! :)

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)