Torta sa dojedla, družba sa našiel, mama doplakala a deň, na ktorý ste sa tešili celý váš život a takmer rok ho plánovali, sa skončil. Svadba sa vydarila a vás čaká šťastný život po boku toho najúžasnejšieho muža na svete. No ešte predtým, než vhupnete do manželských rokov plných radostí i strastí, zapečaťte vašu lásku svadobnou cestou, na ktorú nebudete vedieť zabudnúť.

Žiadny predlžený víkend na vašej chate alebo wellness, ale poriadne medové týždne! Na svete je mnoho miest, ktoré sú rajom pre zamilované páry, a preto využite krásy našej matičky zeme a prežite pár dní s manželom na miestach, na ktoré sa budete radi vracať a donekonečna spomínať.

Paríž

Možno to niekomu pripadá ako otrepané romantické klišé, ale bude vám stačiť jedna nočná prehliadka po Seine či magické svetlá Champs-Élysées a manžel nebude jediný, ktorý si získal vaše srdce. Paríž si jednoducho zamilujete na prvý pohľad!

Benátky

Rodisko najväčšieho milovníka všetkých čias – Giacoma Casanovu, je úchvatným mestom na oslavu vašej lásky. Kde inde by ste sa mohli cítiť lepšie ako sediac v gondole v náručí vášho milovaného a kochať sa krásami tohto jedinečného historického mesta Talianska.

Praha

Neláka vás exotika ani ďaleké krajiny? Užite si romantiku v jednom z najkrajších európskych hlavných miest. Orloj, spievajúca fontána Pražského hradu, prechádzka Zlatou uličkou alebo večer v Národnom divadle. Že toto mesto dýcha históriou na každom rohu, vás presvedčí aj Piváreň U Fleku z roku, kedy Kolumbus objavil Ameriku (1492).

Alpy

Krajina hodín ponúka najväčšiu romantiku najmä dobrodružným povahám, ktoré pred vylihovaním na pláži uprednostnia pobyt na horách. Stráviť pár dni v útulnom drevenom domčeku s výhľadom na Alpy je tá najromantickejšia voľba svadobnej cesty. Vy dvaja, oheň v kozube a nadpozemsky krásna príroda všade okolo vás.

Barcelona

Ak sa chcete s vaším partnerom cítiť ako v rozprávke, navštívte Barcelonu v Španielsku. Architektúra, na ktorej vidieť všade stopy Antonia Gaudího, staviteľa Sagrady Famílie, vám bude pripomínať perníkovú chalúpku z príbehu o Jankovi a Marienke. A nezabudnite si odfotografovať aj tie najoriginálnejšie živé sochy na bulvári Les Rambles.

Maroko

„Zo všetkých barov na svete musela vojsť práve do toho môjho,“ legendárna veta z Casablancy, z najromantickejšieho filmu všetkých čias, tak prečo neosláviť vašu lásku práve tu? Navštívte hoci aj samotnú Casablancu a okúste exotické chute Maroka na vlastnej koži.

Madagascar

Nie, nesrandujeme, my to myslíme smrteľne vážne! Romantika je krásna, ale čo tak to trošku oživiť a staviť na netradičné medové týždne? More, slnko, pláže a večer si pri západe slnka so svojím drahým veselo „zatrsáte“, že ste prežili bez ujmy ďalší deň v divočine! ;-)

Zdroj: worthvisit.com | Foto:flickr.com, pixabay.com, giphy.com