Práve Vianoce sú tým najkrajším obdobím v roku, ktoré je však zároveň pre mnohých aj tým najsmutnejším a najdepresívnejším, najmä ak ostali sami a nemajú nablízku žiadne spriaznené osoby. Profesionálny Santa Claus z mestečka Knoxville (USA, štát Tenessee) však zažil tento rok silný a neopakovateľný príbeh, na ktorý nikdy nezabudne.

Eric Schmitt-Matzen (60) sa narodil 6. decembra 1956, a teda presne na Mikuláša. Že by to bola len náhoda? Sympatický deduško sa už pekných pár rokov živí ako profesionálny Santa Claus a spolu so svojou manželkou Sharon, ktorá stvárňuje pani Clausovú, robia viac ako 80 podujatí ročne. Tento autentický Santa vďaka svojej nefalšovanej brade dokonca vyhral v súťaži “Natural Beard Moutache 2017”.

S manželkou pani Clausovou

Význam posolstva “Santov” spočíva v tom, že rozdávajú do sveta radosť a dobrú náladu. A donedávna by tomu tak aj bolo, no Santa Eric na jeden zo svojich posledných príbehov nikdy nezabudne.

Neskutočný príbeh so smutným koncom, na ktorý Santa spomína so slzami v očiach, sa odohral v americkom Knoxville, keď sa Santa práve vrátil z práce domov a zazvonil mu telefón. Bola to zdravotná sestrička, ktorá mu povedala, že v nemocnici je jeden veľmi chorý 5-ročný chlapček, túžiaci vidieť Santa Clausa. Eric neváhal ani minútu a prisľúbil, že sa prezlečie a hneď príde. Do nemocnice sa mu podarilo dostaviť približne za 15 minút, keď zrazu na chodbe uvidel plačúcu matku malého chlapčeka s rodinou. Ustarostená žena mu podala hračku, aby ju daroval pri návšteve jej synovi. Eric o tom nevedel, no chlapčekovi už nezostávalo veľa času. Keď vošiel do izby, ležal. Santa si k nemu sadol, podávajúc mu hračku. Na tváričke sa mu blysol úsmev a znova si položil hlávku na posteľ. Bol tak bledý, že vyzeral, akoby už chcel naozaj zaspať naveky. Nevládal si darček ani vziať do rúk.

Chlapček sa vyžaloval Santovi: “Vraj zomieram.” Santa sa po chvíli spýtal chlapčeka, či mu môže urobiť láskavosť a keď sa dostane “tam hore”, nech pri vstupe povie, že je “Santov pomocník číslo 1″ a určite ho pustia do neba. Chlapček sa usmial a opýtal: ,,Ja som?” Napokon prikývol, dal mu veľkú pusu a smutne sa spýtal: “Santa, vieš mi nejako pomôcť?” Bohužiaľ, kým stihol Santa odpovedať, nebojácny chlapček stihol zaspať navždy. Zomrel mu priamo v náručí, v úprimnom objatí.

Celá rodina veľmi plakala. Matka neúnosne kričala: “Nie, nie, ešte nie!” Santa z nemocnice odišiel tak rýchlo, ako mohol a celú cestu preplakal. Muž opisuje, že strávil štyri roky v armáde a zažil veľa situácií, ale táto príhoda ho veľmi zobrala. Nakoľko nebol na takéto niečo pripravený, v zúfalstve chcel zavesiť rolu Santu na klinec. Avšak premohol sa a našiel silu pracovať ďalej: “Keď som videl všetky tie deti a smiech, ihneď som si spomenul na chlapčeka a vtedy som si uvedomil, akú dôležitú úlohu mám.”

Zdroj: Usatoday.com, Dalilymail.co.uk | Video: Youtube | Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mikauka
Miluje dobrú hudbu, ktorá ma niečo do seba a človeku niečo dá. Inak zbožňuje kávu a čierny čaj. Píše energicky a drzo. Vždy povie, čo si myslí :)