Choroba si nevyberá či ste mladý alebo starý, nezáleží jej na vzhľade či vzdelaní. Jednoducho sa objaví a v niektorých prípadoch prevráti váš život na ruby. Dôkazom toho je aj mladý Bratislavčan Dušan, ktorý ešte pred pár dňami viedol normálny študentský život.

Dušky, ako ho volajú jeho priatelia, je mladý, cieľavedomý muž, ktorého kariérnym snom, je stať sa pedagógom. Svoj život bral vždy s nadhľadom a humorom, no tiež dokázal pomáhať a pravidelne chodieval darovať krv pre tých, ktorí ju potrebovali. Dnes ju potrebuje on sám a verí, že sa nájde dostatok dobrých ľudí, ktorí mu pomôžu. Jeho život sa zmenil v priebehu niekoľkých hodín. To, čo začalo nevinnou bolesťou zubov, sa zmenilo na hotovú nočnú moru.

“Priatelia, hospitalizovali ma na Antolskej na hematologickom oddelení a pár týždňov si tu asi pobudnem…” Tieto slová napísal Dušky svojim priateľom štvrtého januára, no v ten moment ešte sám netušil, čo ho čaká. Najväčší šok prišiel na druhý deň, keď sa na jeho facebookovom profile objavil odkaz s naliehavou prosbou o pomoc. Lekári mu po vyšetreniach diagnostikovali akútnu Leukémiu! Napriek tomu, že takýto verdikt nikto nečakal, sa mu svojim spôsobom uľavilo: “Ak mám pravdu povedať, tak mi odľahlo, padol mi zo srdca kameň neistoty a presne som vedel, na čom som.”

Pomôcť môžete aj vy

V týchto ťažkých chvíľach sú jeho najväčšou oporou rodinný príslušníci a priatelia, ktorí sa mu snažia zo všetkých síl pomôcť a povzbudiť ho. Napriek tomu, že jeho slová trhajú srdce, nie je čas na to, skloniť hlavu do dlaní a plakať. Jediné, čo mu môže pomôcť, je krv od darcov, ktorú teraz naozaj potrebuje. Podať mu pomocnú ruku môže každý: “keďže som AB+, môžem prijať krv od všetkých ostatných skupín.” 

Dušana našťastie zmysel pre humor neopustil a pri posielaní selfie z nemocničného lôžka veselo vtipkoval

“Všetkým nesmierne ďakujem a veľmi si vážim ich záujem.”

Jeho veselá a optimistická povaha sa nestráca ani v týchto dňoch a aj napriek tomu, že chemoterapia dáva zabrať jeho organizmu, Dušan verí, že čoskoro bude všetko v poriadku. Vďaka dobrým ľuďom sa prostredníctvom Facebooku rozšírila jeho prosba o pomoc a ten, kto nemôže byť darcom, pomáha aspoň zdieľaním jeho statusu, za čo je mladík nesmierne vďačný: “Všetkým nesmierne ďakujem a veľmi si vážim ich záujem.” Nádej mu dávajú aj lekári, ktorí ho povzbudzujú tým, že má mladý organizmus, ktorý liečbu zvládne. Veríme, že s pomocou dobrých ľudí a dostatkom odhodlania, sa Dušky čoskoro vráti k svojmu štúdiu na Pedagogickej fakulte a k veselému životu.

Rodina aj priatelia sú v týchto chvíľach, jeho najväčšou oporou

Zdroj foto : Dušan Ž.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tatiana C.
Grafička, fotografka a hlavne dobrodružná povaha. Miluje knihy , dobrú hudbu a adrenalín. Zaujíma sa o témy vzťahov a .... Opýta sa za vás otázky ktoré sa hanbíte položiť. Verí že v jej článkoch nájdete odpovede, inšpiráciu a chuť skúsiť niečo nové.