Pred niekoľkými dňami došlo v hlavnom meste k udalosti, ktorá bola pre verejnosť obrovským šokom. Na križovatke sa s osobným vozidlom zrazila sanitka prevážajúca predčasne narodenú dcérku známeho moderátora Martina Šmahela – ten dva týždne od nehody otvorene prehovoril o realite, ktorú teraz doma ako rodina prežívajú.

Malá Emka sa z bruška vypýtala o niekoľko mesiacov skôr a jej pôrodná váha nedosahovala ani jeden kilogram. Šmahelove dievčatko však krátko po narodení muselo čeliť obrovskej nepriazni osudu, keď ho záchranári po havárii zdravotníckeho vozidla na mieste oživovali.

Našťastie ale nehoda tragické následky nemala a zdravie krehkého drobčeka sa podarilo zachrániť. Emka je podľa slov lekárov údajne v stabilizovanom stave a rodičia ju v nemocnici pravidelne navštevujú. Populárny fitnes tréner v rozhovore pre portál Pluska.sk dokonca priblížil, ako neľahkú situáciu spolu s najbližšou rodinou znášajú.

Zdraviu bábätka venujú maximum pozornosti

Martin na Instagrame ukazuje, ako chodí Emke čítať rozprávky a povzbudzuje ju. Tvrdí, že spoločne s partnerkou sa snažia doktorom pomáhať a hľadať aj alternatívne spôsoby liečby. Bývalý farmár zároveň našiel veľkú podporu aj u fanúšičiek, ktoré majú s podobnými prípadmi osobné skúsenosti.

Šmahel však priznáva, že pohľad na krehké novorodeniatko v nemocnici vôbec jednoduchý nie je. ,,Úprimne vám môžem povedať, že nám zviera žalúdok zakaždým, keď tam prídeme. Nie je ľahké vidieť, že sú tam detičky napojené na 4 – 5 hadičiek. Asi sa na to človek pozerá inak, keď to nie je jeho dieťa, je to dosť náročné,” zdôveril sa.

Napriek trpkým zážitkom ale moderátor vyjadruje slová plné nádeje. ,,Do toho by som nechcel „rýpať“. Realita je však taká, že môžem povedať len jedno: neviem. Na 800-gramovom dieťatku, ktoré sa ešte vyvíja, nie je vidieť nič. Nevidíme na nej vnútorné ani vonkajšie zmeny, ale veríme, že je a bude v poriadku bez následkov,” dvojnásobný otec uzatvára citlivú tému.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Martin Šmahel
Martin Šmahel s prvorodenou dcérou Miou

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Facebook/Policia SR – Bratislavský kraj, Instagram/martinsmahel, YouTube