Česká speváčka a gitaristka Věra Martinová na uplynulý rok nikdy nezabudne. Pandémia koronavírusu zasiahla do jej života nielen prostredníctvom prísnych opatrení, ale taktiež ju obrala o značnú časť rodiny. Po ťažkých rozlúčkach sa posnažila ľuďom vysvetliť, aby všetko prehodnotili a prípadnú nevôľu k vládnym nariadeniam vyjadrili inak než doteraz.

Hovorí sa, že kým sa nás niečo bytostne netýka, nemôžeme to plne pochopiť. Tisíce nespokojných občanov si denne vylievajú zlosť na sociálnych sieťach, kritizujúc opakujúci sa lockdown, zákaz vychádzania či nekonečné testovanie.

covid

Medzi nami však žijú jedinci, ktorí si silu nového koronavírusu odskúšali na vlastnej koži v podobe krutých strát, aké sa nedajú ničím nahradiť. Martinová prišla v priebehu dvoch mesiacov o päť členov rodiny, vrátane rodičov.

O posolstvo sa chce podeliť

,,Nechápem mnohé opatrenia a postupy vlády a nesúhlasím s nimi rovnako, ako mnohí z vás. Ale veľmi vás prosím, vydržte ešte tento celibát. Zúčtovanie si nechajte na voľby a svoj nesúhlas vyjadrite tým, že na ne poctivo prídete. Noste rúška a buďte tým zodpovední predovšetkým ku svojim blízkym. Viem, o čom hovorím,“ hudobníčka chápe, keď sú ľudia kvôli obmedzeniam nahnevaní, avšak pouličnými demonštráciami či odmietaním dodržiavania nariadení zúfalú situáciu nezvrátia.

Zarmútená speváčka sa zároveň nezabudla poďakovať personálu nemocnice v Náchodě, kde sa s láskou postarali o jej umierajúcich príbuzných. Zo slov ženy, ktorá sa musela v priebehu pár týždňov rozlúčiť s bratrancom, sesternicou, tetou, mamou a otcom, sála bolestivá pravda, akú dokáže vystihnúť len osoba s vlastnou trpkou skúsenosťou.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Věra Martinová | Foto: Facebook/Věra Martinová, Pexels.com