Aj vás už od útleho detstva učili, že keď vidíte padať hviezdu, mali by ste si niečo priať? Podľa povier sa práve tieto želania splnia, no či už ide o moc hviezd, alebo milú náhodu, nevedno. Každopádne, ak v niečo skutočne veríte, nie je možné, aby sa vám to nesplnilo. Veď sny sú predsa to najkrajšie, čo vám nik nemôže vziať.

Letné obdobie patrí priaznivcom astronómie a romantikom, pretože práve v tomto čase môžete vidieť padajúce hviezdy omnoho častejšie než v zimných mesiacoch. Môže za to práve blížiaci sa meteoreický roj s názvom Perzeidy, ktorý máte možnosť pozorovať pravidelne každý rok približne v strede augusta. Tento rok bude jeho najväčšia intenzita v noci z 11. na 12. augusta, no padajúce hviezdy sa dajú dobre sledovať už od 10. augusta.

Urobte si so svojím partnerom romantický večer, vyberte sa na lúku či kopec, najlepšie ďaleko od ruchu mesta a svetiel, pribaľte deku, nejaké občerstvenie a vychutnávajte si blízkosť jeden druhého. Bude to magické! :)

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.