Každoročne sa koná jedinečný prieskum zaoberajúci sa osobnosťami, ktoré ľudia obdivujú najviac na svete. Zahraničný portál Today.Yougov nedávno priniesol zaujímavé informácie o nových výsledkov, kedy sa na špic rebríčka nečakane prebojovala svetoznáma dáma.

Prominentnej hitparáde najobdivovanejších žien na planéte dlhodobo kraľovala hollywoodska hviezda a sociálne cítiaca herečka Angelina Jolie. Tú však najnovšie predbehla dáma, ktorej meno vám určite vôbec nebude neznáme.

angelina jolie

Tohtoročné výsledky v ženskej kategórii priniesli zopár prekvapení – oficiálna víťazka z minulého obdobia Angelina Jolie klesla na tretie miesto, pričom v tesnom závese za sebou nechala britskú kráľovnú Alžbetu II. Prvú päťku uzatvára známa filantropka a očarujúca hviezda z čarodejníckych príbehov Emma Watson.

Druhú priečku obsadila vysmiata moderátorka Oprah Winfrey, ktorá sa za veľkou mlákou už dlhodobo teší obrovskej priazni. Množstvo ocenení na konte a veľká popularita jej ale tento rok na celkové víťazstvo nestačili, keďže na prvom mieste sa ocitla bývalá prvá dáma Michelle Obama.

Manželka niekdajšieho prezidenta USA Baracka Obamu si prvenstvo v rebríčku vyslúžila najmä pozitívnym prístupom k ľuďom, podporou mladých osôb z celého sveta či snahou o pomoc chorým deťom. Právnicky vzdelaná spisovateľka sa tak podľa aktuálneho amerického prieskumu stala najobdivovanejšou ženou na svete.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Michelle Obama

Zdroj: Today.yougov | Foto: angelinajolieofficial, michelleobama