Ležíte v posteli, prežívate krásne dotyky a vášnivé milovanie, o akom ste vždy snívali, nechávate sa viesť k bránam rozkoše najnemravnejším spôsobom. Hovoríte mu tie najodvážnejšie prasačinky až konečne dosahuje vytúžené uvoľnenie. Spokojná a maximálne vzrušená odkladáte mobil a lúčite sa so svojim virtuálnym kamarátom. Pritúlite sa k svojmu nič netušiacemu partnerovi a s pokojným svedomím mu šepkáte do uška ako ho milujete. Zaspávate a premýšľate, na aké všetky spôsoby by ste svojho virtuálneho kamaráta uspokojili a aké pekné číslo mu predvediete zajtra.

Doba sa zmenila a s príchodom internetu, tabletov a chytrých telefónov sa nemusíme odlepiť od gauča. Dostali sme možnosť pracovať, študovať, nakupovať, a dokonca aj podvádzať bez toho, aby sme vytiahli päty z domu. Na rozdiel od práce, štúdia či nakupovania, virtuálna nevera môže ublížiť a nadobro zničiť váš vzťah. Hranica medzi nevinným flirtom a neverou je tenká a balansovať na jej hrane sa väčšinou nevyplatí.

Lucia 26
„Ja som si virtuálnou neverou prešla už pred pár rokmi. S vtedajším partnerom sme spolu boli necelý rok, náš vzťah patril k tým štastným. Trávili sme spolu čas, smiali sme sa, skúšali a náš intímny život bol pestrí. O to väčšia rana prišla, keď sa k nám jeden večer v bare pribehla pripitá blondína a začala sypať výčitky o fotkách a namotávaní. V tom momente by ste sa vo mne krvi nedorezali. Partner sa mi to snažil vysvetliť a v záujme zachránenia vzťahu mi ukázal ich komunikáciu. Akokoľvek sme sa snažili vzťah zachrániť už to nešlo, stále som mala pred očami ich odvážne fotky a opis toho, ako by si urobili navzájom dobre.”

Nevera a flirt nie sú len mužská záležitosť

Ostať stáť a ukazovať prstom len na mužskú populáciu ako hlavného vyznávača takýchto flirtov by bolo bohapusté zavádzanie. Čím viac doba pokročila, o to viac sa tejto príležitosti chytá aj opačné pohlavie, a dokonca je na túto formu náchylnejšie. Sociálne siete sú predsa najlepším miestom, kde zdielať svoje odvážne fotky a svoj úspech u mužského pohlavia hodnotiť počtom lajkov a obdivných komentárov. Od tohto je už len krok k zaujímavej konverzácii.

Jozef 25
„Moja partnerka patrila naozaj ku krásnym a sebavedomím ženám, bol som hrdý a spokojný, keď pridala peknú fotografiu na internet a kamaráti ma potľapkávali, akú mám príťažlivú frajerku. Bohužiaľ, časom jej prišli lepšie chaty s mužmi, čo jej písali komplimenty a ona sa rada nechala namotať, od tohto už bol len krôčik k reálnej nevere a Sandra do toho skočila rovnými nohami s mojim kamarátom. Občas ten vzrušujúci chat zjavne nestačí.“

Vlado 32
„Tiež nepatrím k svätým a počas vzťahov som si občas zaflirtoval s kamarátkami alebo s neznámou ženou vymenil pár zvrhlých správ na chate. Vždy sa to však dialo, keď som bol vo vzťahu nespokojný. S terajšou partnerkou, vlastne už s manželkou, sme spolu štyri roky a nikdy som takúto potrebu nemal. Mám však kamaráta, ktorý sa zvádzaniu cez internet oddáva aj počas fungujúceho vzťahu. Povedal by som, že si tým zvyšuje svoje ego. Zaujímavá mi príde spolupráca žien, ktoré vedeli, že som zadaný, no napriek tomu mi poslali svoju odhalenú fotku a pokojne písali svoje predstavy.“

Čo oči nevidia srdce nebolí

Každý sme iný a čo jeden vníma ako flirt, druhý môže vnímať ako neveru. Pokiaľ občas naštartujete kamarátke/kamarátovi padnuté ego menším komplimentom je to stále v rámci noriem a pokojne o tom môžete povedať aj svojmu partnerovi. Ak však opisujete a prežívate intímne dobrodružstvo cez chat, poprípade si posielate pikantné fotografie, a to všetko za chrbtom vášho milujúceho partnera, skúste sa vcítiť do jeho kože. Páčilo by sa vám, keby váš partner opisoval cudzej osobe, ako by s ňou prežil pikantné chvíle? Pokiaľ na tom stále nevidíte nič zlé, pokojne zahoďte mobil a vrhnite sa do reálneho dobrodružstva, v konečnom dôsledku bude váš partner ponížený úplne rovnako. Každý, kto do tejto zradnej rieky vkročí, by mal počítať s možnosťou, že sa to jeho partner skôr či neskôr môže dozvedieť a verte tomu, že krokodílie slzy a ospravedlnenia dôveru vášho partnera už nevrátia.

Bublina praskla a čo ďalej?

Či už ste tieto hranice prekročili vy alebo ich prekročil váš partner, odľahčiť situáciu vysvetľovaním, že je to len písanie a k fyzickému kontaktu nedošlo väčšinou nepomôže. Stále vám bude vŕtať v hlave otázka, čo ak by sa stretli. Ak sa vo vašom vzťahu akýkoľvek druh neveri prevalil a na strane podvádzanej stojíte vy, je len na vás, ako sa k tomuto faktu postavíte. Pokiaľ sa rozhodnete odpustiť a vzťah ďalej budovať je najlepšou voľbou požiadať partnera, aby vyložil všetky karty na stôl. Porozprávajte sa, poprípade vyhľadajte odbornú pomoc a za všetkým urobte hrubú čiaru. Začnite od nuly, istú dobu totiž potrvá pokiaľ partnerovi začnete znova dôverovať. Milujúci partner bude trpezlivý. Na druhej strane ak máte pocit, že v tomto vzťahu už nedokážete pokračovať, nikto vás nemôže donútiť v takomto vzťahu zotrvať. Výčitky, nedôvera, pochybnosti a strach z každého zapípania mobilu budú na každodennom poriadku a skôr či neskôr to jedného z vás prestane baviť.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tatiana C.
Grafička, fotografka a hlavne dobrodružná povaha. Miluje knihy , dobrú hudbu a adrenalín. Zaujíma sa o témy vzťahov a .... Opýta sa za vás otázky ktoré sa hanbíte položiť. Verí že v jej článkoch nájdete odpovede, inšpiráciu a chuť skúsiť niečo nové.