Aj keď je možno titulok trocha zavádzajúci, nejde o nič provokačné. Avšak to, že najlepšie si všetko urobíte sama, platí všade, niekedy aj dvojnásobne :) Tentokrát bude ale reč o domácich maskách na rôzne typy pleti.

Poradíme vám, čo všetko sa dá efektívne využiť k vašej spokojnosti. Trocha experimentujte a pozitívny účinok sa dostaví takmer okamžite.

Mastná pleť

Mnoho žien má problém s mastnou pleťou. Skúšali ste už kombináciu jablka a škorice? Toto spojenie síce evokuje vianočné trhy a teplé čaje, avšak jablko spolu so škoricou majú antiseptické účinky, čistia a sťahujú póry. Nastrúhané jablko zmiešajte s bielym jogurtom, medom, mletou škoricou a lyžicou ovsených vločiek. Zmes naneste na pokožku a nechajte pôsobiť 20 minút.

Suchá a podráždená pleť

Vplyvom stresu vystavujete vašu pleť denno-denne vysychaniu. Pripravte si 2 kávové lyžičky medu, 150 g čerstvého tvarohu a 1 žĺtok. Suroviny vymiešajte a zmes naneste štetcom na tvár aj okolo očí. Po dvadsiatich minútach zmyte vlažnou vodou a na čistú tvár si priložte vlhké obklady, aspoň na 5 minút.

obrázok maska 2

Matná pleť

Nevýraznú a unavenú pleť rozjasníte maskou z 2 čajových lyžičiek jemnej ovsenej múky, 2 čajových lyžičiek sušeného mlieka, pol čajovej lyžičky olivového oleja a 1 polievkovej lyžice vody. Ovsenú múku premiešajte so sušeným mliekom, pridajte olej a vodu. Jemne vmasírujte do očistenej pleti. Zvyšky odstráňte tampónom namočeným v teplej vode a na záver si tvár opláchnite studenou vodou.

Normálna pleť

Aj normálna pleť potrebuje výživu a očistu. Doprajete si ju tak, že vyšľaháte vaječný žĺtok s polievkovou lyžicou rastlinného oleja a nanesiete na tvár a krk. Následne ich prikryte vlhkým uterákom a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom zmyte vlažnou vodou.

Foto: Tumblr