Taliansko patrí medzi dostupné destinácie, ktoré láka veľké množstvo turistov počas každého ročného obdobia. Jeho najväčší ostrov Sicília je známy predovšetkým nádhernými plážami, vychýrenou kuchyňou a úctivým prístupom Sicílčanov k cudzincom. Čo by ste povedali na návštevu ostrova ,,Krstného otca”?

 

Marinello, Tindari

Na rozdiel od predchádzajúcich pláží, pláž Marinello pri mestečku Tindari je tichým a pokojným miestom. Dostanete sa k nej nenápadným vchodom cez záhradky a starý most, takže sa oplatí nasledovať domácich, ktorí sem chodia chytať ryby. Pláž je tvorená malými čiernymi kamienkami a rozhodne sa sem príďte pozrieť, pokiaľ cestujete v jeho blízkosti.

1

Isola Bella, Taormina

Ostrovček Isola Bella patrí k TOP atrakciám. Nachádza sa v meste východnom pobreží Sicílie, ktoré je najdrahším a najturistickejším mestom. K ostrovu prichádzajú člny s turistami, ktorí sem chodia z blízkych pláží. Ostrov Isola Bella je zaujímavý najmä tým, že sa k nemu dá prejsť takmer suchou nohou.

2

Isole dei Ciclopi, Aci Trezza (Catania)

Aci Trezza pri Catanii je miesto, kde sa v minulosti vyliala láva z Etny a vytvorila zvláštne lávové útvary, ktoré sa dnes nazývajú Kyklopské ostrovy. Pláž je čierna, vytvorená zo zvetraných kamienkov, čiže ideálne miesto na šnorchlovanie s bohatým podmorským životom.

3

Fontane Bianche, Siracusa

15 kilometrov od mesta Siracusa je situovaná pláž Fontane Bianche. Pláž dostala meno vďaka množstvu fontán s čistou vodou, ktoré sú v jej okolí. 3 kilometre dlhá pláž s bielym pieskom, modrou vodou a divokým pobrežím je lákadlom pre mnohých turistov, ktorí si tu tiež môžu vychutnať rôzne vodné športy.

4

Scala dei Turchi, Agrigento

Táto jedinečná pláž sa nachádza 20 minút od mesta Agrigento. Ide o útes bielej farby. Ak niekto navštívil Pamukkale v Turecku, pochopí, prečo sa táto pláž nazýva aj „Stair of the Turks“  alebo „The Turkish Staircase“ čiže Turecké schodisko.

5

Prečítajte si:

Najkrajšie pláže Sicílie, ktoré budete chcieť navštíviť ešte dnes I.

Foto: Tripadvisor, Mediterraneotransfer