Ostrovná časť na juhu Talianska ponúka naozaj množstvo rozličných pláží, na ktorých si príde na svoje naozaj každý. Rušné piesočnaté pláže s množstvom atrakcií či radšej kamienkové pláže ideálne na šnorchlovanie? Predstavíme si to najlepšie z nich.

 

Rabbit Beach, Lampedusa

Ostrov Lampedusa je najjužnejší ostrov Sicílie, ktorý tvorí deliacu čiaru medzi Talianskom a Africkým pobrežím. Na jednu z 25 najobľúbenejších pláží sveta sa dostanete z prístavu Porto Empedocle už za 6 hodín. Pláž je známa predovšetkým krištáľovo-čistou vodou, jemným pieskom a ak by si niekto myslel, že na nej nájde králiky (rabbits), je na omyle. Namiesto toho tu môžete nájsť napríklad korytnačku Karetu obyčajnú.

1

Cala Rossa, Favignana

Pol hodinku trajektom od letoviska Trapani, na ostrove Favignana, sa nachádza nádherná pláž Cala Rossa. K pláži sa dostanete buď miestnymi autobusmi, ale ideálnym riešením je aj zapožičanie si bicyklov. Treba myslieť aj na dobrú obuv, pretože pobrežie je tvorené ostrými skalami a prístup do vody je trochu náročnejší. Ak to však prekonáte, okúpete sa v nádhernej priezračnej vode. Dobrou alternatívou na ostrove môže byť tiež kúpanie na pláži Cala Azzurra.

2

San Vito Lo Capo, prírodná rezervácia Zingaro

Na severozápadne Sicílie sa nachádza azda najznámejšia pláž ostrova San Vito Lo Capo. Tejto pláži dominuje vrch Monte Monaco a je obľúbeným cieľom dovolenkárov, ktorí môžu okrem vylihovania tráviť čas aj turistikou po vyznačených trasách Prírodnej rezervácie Zingaro.

3

Mondello, Palermo

Kúsok od hlavného mesta Sicílie – Palerma, sa nachádza piesočnatá pláž Mondello. Túto pláž by mal navštíviť len ten, kto má rád hluk, veľa ľudí a zábavu. Chodia na ňu totiž všetci domáci, keďže Palermo žiadnou plážou nedisponuje.

4

Cefalú

Podobne ako Mondello aj pláž v meste Cefalú, je obľúbeným miestom turistov. Nachádza sa 1,5 h od hlavného mesta Palerma, disponuje dlhou promenádou s kaviarňami, tavernami a reštauráciami. Pouliční predavači sa vám snažia predať všetko od uterákov, šiat až po puzdra na mobily a selfie tyče. Ideálne miesto pre toho, kto má rád nočný život.

5

Foto: Tripadvisor, Mediterraneotransfer