Nájsť v dnešnej dobe prácu, ktorá sa stane aj vašim koníčkom, nie je jednoduché. Maria Pettersson však patrí k tým šťastlivcom, ktorým sa to podarilo. 32-ročná rodáčka zo Švédska je pilotkou lietadla, a tak má možnosť presúvať sa po celom svete. O svoje zážitky sa delí s tisíckami fanúšikov na Instagrame, kde je pre mnohé ženy inšpiráciou. Ukazuje im totiž, že aj ,,nežnejšie pohlavie“ sa môže uplatniť v mužskom zamestnaní!

Maria v detstve snívala o kariére herečky alebo popovej hviezdy, čo jej nevyšlo. Dnes je z nej vďaka láske k práci a super úspešnému instagramovému profilu zrejme najpopulárnejšia pilotka sveta, ktorú sleduje viac ako 221 000 fanúšikov! Pravidelne ich poteší fotkou z kokpitu alebo pláže, kde sa venuje milovanej joge. Aj vás zaujíma, ako sa od sna herečky dopracovala k lietadlám? Jej otec bol pilot a ako malé dievča s ním občas lietala, čo ju však v tom čase ešte nezaujalo. Až o pár rokoch neskôr si uvedomila, že tak ako jej otec, aj ona chce ísť medzi oblaky. Prešla si však náročnou cestou.

Maria a jej vášeň v lietaní

Vybrať si zamestnanie, v ktorom dominujú chlapi, je celkom tvrdý oriešok. Maria absolvovala veľké množstvo výcvikov, aby sa stala profíčkou, no trvalo jej dlhší čas, kým o tom presvedčila aj druhých. Ako sama hovorí, zo začiatku ju nebrali celkom vážne, lebo je žena. Ak by ste sa jej opýtali, čo najviac miluje na svojej práci, odpoveď by bola výhľad. Nevie sa nabažiť pohľadu na našu krásnu zem z výšky niekoľko tisíc stôp. Veď piť kávu pri východe slnka a v oblakoch, luxus, no nie? :) Napriek skorému vstávaniu nehovorí o žiadnych negatívach svojej práce. Joga jej pomáha vydržať presedieť deň v kokpite.

Rodáčka zo Švédska si našla svoj nový domov na Sicílii. Je milovníčkou slnka a hovorí, že na tomto ostrove je ešte veľa krásnych miest, ktoré musí spoznať. Jej obľúbenou destináciou je Kolumbia, no taktiež jej učarovalo Los Angeles a New York, kam sa túži vrátiť a spoznať odlišnosti týchto miest. Okrem vášne k lietaniu sa Maria aktívne venuje aj joge, vďaka čomu sa môže pochváliť krásnou postavou. Najradšej relaxuje na pláži s priateľmi a vždy sa o svoje zážitky podelí na svojom Instagrame.

Maria a joga

Maria Pettersson

Maria najkrajšia pilotka

Maria v kokpite

Maria pri mori

Zdroj: industryrules.com Foto: Instagram