Na Slovensko prednedávnom “dorazila” britská mutácia koronavírusu, šíriaca sa niekoľkonásobne rýchlejšie ako jej predchodcovia. Odborníci zároveň varujú pred novou africkou mutáciou, tá má spôsobovať závažnejšie stavy a vyššiu mortalitu. Keďže profesor Krčméry rázne apeloval, aby sme zabránili prieniku tohto typu ochorenia do našej krajiny, čerstvá informácia z Nitry asi nikoho nepoteší!

V nitrianskej nemocnici momentálne leží koronavírusom nakazený muž, u ktorého sa podľa doterajších výsledkov objavil neznámy typ diagnózy. Lekári sa preto domnievajú, žeby mohli mať dočinenia s obávanou juhoafrickou mutáciou.

nemocnica Pochybnosti vyvoláva najmä fakt, že sa mal pacient prednedávnom vrátiť práve z južného kontinentu. „Diagnostika u uvedeného pacienta, ktorý je momentálne hospitalizovaný na infekčnej klinike, stále pokračuje, pričom sa toho času nevieme vyjadriť k typu covidovej infekcie,“ opatrne prehovorila hovorkyňa Tatiana Kubinec.

Infikovaný muž sa vraj nachádza v ťažkom stave a má pozitívnu cestovateľskú anamnézu, keďže bol v Afrike. Pokiaľ by sa nebezpečný scenár potvrdil, znamenalo by to pre Slovensko spustenie úplne nového boja s nepriateľom, ktorý na doposiaľ vyvinuté vakcíny až tak efektívne reagovať nemusí.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Mynitra.sme.sk | Foto: Instagram/Ministerstvo_zdravotnictva_sr