Druhá séria televíznej šou zameranej na chudnutie prišla do svojho záveru. Ako sa ale hovorí – to najlepšie prichádza na koniec. V poslednej časti Extrémnych premien sa tak predstavil najobéznejší účastník, ktorý svoj boj odštartoval na váhe 235 kilogramov. Po roku je ale z Michala Gáleta úplne iný človek!

Michal Gálet nepatrí do skupiny ľudí, s ktorými sa obezita ťahala už od malička či puberty. 35-ročný účinkujúci Extrémnych premien bol kedysi náruživý 100-kilový Thaiboxer. Postupom času však Mišo vášeň k športu vymenil sa vášeň k jedlu, čo z neho za desať rokov spravilo muža, trpiaceho morbídnou obezitou, pričom jeho zdravotný stav bol zodpovedný 70-ročnému človeku.

Nakoľko si mladík uvedomoval, že jeho váha 235 kíl nie je ani trochu v poriadku, túžba po zdraví a najmä po tom, aby sa stal plnohodnotným otcom a partnerom, ho dohnala k prihláseniu sa do obľúbenej šou. Michal tak počas dlhého jedného roka bojoval zo všetkých síl ako lev, dokonca sa vrátil aj k thajskému boxu. A hoci sa v rámci stravy párkrát dopustil menších prehreškov, Mišovi sa vďaka silnej motivácii byť novým človekom a taktiež v neposlednom rade pomocnej ruke Maroša Molnára podaril doslova zázrak.

Vo finále, keď Gálet vstúpil do štúdia, všetkým prítomným mohla spadnúť sánka. Namiesto enormne obézneho muža v obrovskom oblečení sa na nich usmieval pohľadný fešák v priliehavom obleku. Najväčší šok však prišiel, keď sa Mišo postavil na váhu, kde svietilo číslo 128, čo značí, že schudol neuveriteľných 107 kíl! A to ešte Michalovi pridáva na váhe veľké množstvo prebytočnej kože, ktorú mu lekári v čase natáčania zatiaľ odstrániť nemohli, nakoľko nespĺňal normu.

Cieľavedomý a trpezlivý muž sa ale počas roka pričinil aj o ďalší zázrak – zrejme hneď po príchode z Bootcampu sa mu s partnerkou podarilo splodiť ich druhé spoločné dieťatko, takže dnes je z Miša šťastný a atraktívny dvojnásobný otecko – GRATULUJEME!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Ukážka z finálového večera Extrémnych premien

Zdroj: TV Markíza | Foto: Markíza.sk, Instagram/tvmarkizaofficial