9. marca sa v mnohých mestách Slovenskej republiky konal najväčší pochod od čias Nežnej revolúcie, ktorého sa zúčastnili desaťtisíce ľudí. Občania štátu prišli na Námestia vyjadriť svoj hnev nad úkladnou vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, no taktiež s vládou krajiny.

Silné slová, smútok i hnev. 9. marca sa v uliciach desiatok miest konali najväčšie protesty proti vláde, ktoré nenechali chladnými mladých ani starých. Občania spojili svoje sily a v mestách sa bili za lepšie Slovensko prejavmi, ikonickým štrnganím kľúčov, ale aj zaspievaním slovenskej hymny. Na počesť Jána a Martiny sa za mikrofónom predstavil Juraj Benetin, frontman skupiny Korben Dallas, ktorý svojim mocným hlasom dojal tisíce Slovákov. Podľa odhadov sa iba v Bratislave zúčastnilo pochodov približne 60 000 ľudí, ktorí sa k spevákovi okamžite pridali a vyjadrili svoj názor za ,,slušné Slovensko”.

Zdroj: YouTube, Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Deny
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)