Svet okolo nás sa v posledných dňoch akosi záhadne spomalil. Nič pre človeka nie je teraz dôležitejšie, než ochrana vlastného života či zachovanie zdravia našich blízkych. Najpostihnutejšou oblasťou sa stáva juh Európy, kde počty nakazených denne stúpajú o tisíce. Taliani sa preto v krutých časoch zomkli, aby sa navzájom podporili tým najčistejším spôsobom.

Na internete každým dňom pribúdajú desivé proroctvá, emotívne spovede, varovania či videá s rôznym obsahom súvisiacim s koronavírusom. Vlády všetkých štátov sa zhodujú v tom, že svet čelí najväčšej kríze za posledné desaťročia a jediné, čo nám môže ako tak pomôcť znížiť devastačné následky, je obrovská spolupatričnosť a súčinnosť medzi ľuďmi.

taliansko

Hnev planéty či biologická zbraň – úsudky odborníkov i laikov prinášajú stovky konšpiračných teórií, no jedno je isté – nepriateľ sa nachádza medzi nami a treba ho čo najrýchlejšie poraziť. Hrozivá epidémia mení krajiny a národy na nepoznanie, pričom doteraz sa to najviac odzrkadlilo v obľúbených talianskych destináciách.

Obyvatelia nakazených oblastí si počas nariadenej domácej izolácie našli spôsob, ako sa navzájom aspoň trošku podporiť. Internetom začali kolovať videá, aké nenechajú ani jedno oko suché. Taliani si totiž po večeroch spríjemňujú náročné obdobie tým, že si cez okná a balkóny spievajú piesne s cieľom nielen priniesť svojim známym aj neznámym susedom radosť, ale tiež uctiť si pamiatku obetí koronavírusu.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube | Foto: YouTube, Pexels.com