Najviac zdravia a krásy objavíme priamo v prírode. Stačí iba spojiť príjemné s užitočným a všeliek pre vašu pleť je na svete. Namiešajte pre svoju pokožku hydratačné sérum bez pridania chémie. Ak ste doteraz váhali, či to vyskúšať, tak týmito tipmi a trikmi vyvrátime všetky vaše pochybnosti.

 

Šalvia

Šalvia je charakteristická svojimi protizápalovými účinkami, zároveň je i antibakteriálna. Skúste ju skombinovať ešte s citrónom a medom a antibakteriálna, čistiaca maska je na svete.

Zelený a čierny čaj

Môžete ich využiť buď samostatne, alebo v dvojkombinácií. Oba tieto čaje odporúčame využívať ako súčasť masiek najmä ráno, kedy dokážu vzpružiť pokožku a dodať jej energiu po prebdenej noci. Zelený čaj navyše pôsobí na zdokonalenie pleti. Výluhy čajov kombinujte s kokosovým olejom, bambuckým maslom alebo i s medom. Pridajte i pár kvapiek pomarančovej či limetkovej šťavy.

Mäta a medovka

Hydratáciu pleti vám zabezpečí pleťová voda z mäty a medovky s kvapkou citróna.

Repík

Bylinka, ktorá pôsobí protizápalovo. Je vhodný najmä pre mastnú až zmiešanú pleť. Výluh z repíka môžete využiť namiesto čistiacej vody, aplikujte na pokožku ráno a večer.

Foto: pixabay.com