Na sklonku roka spoločnosť Google pravidelne uverejňuje rebríčky najčastejšie vyhľadávaných pojmov v priebehu celých 12 mesiacov. V roku 2019 sa v našich končinách skloňovali známe mená, športové udalosti či prezidentské voľby. Pozrite si, ktoré slávne osobnosti ovládli tabuľky v jednotlivých kategóriách.

Slováci sa v uplynulých mesiacoch museli vyrovnávať s obrovskými stratami významných celebrít, ktoré dlhodobo obohacovali našu i českú kultúru. Preto nie je dôvod sa diviť, že absolútnym kráľom vo vyhľadávaní v rámci Google sa stal nebohý spevák Karel Gott, prinášajúci minimálne dvom národom nielen hudobnú radosť až neuveriteľných 60 rokov.

Karel Gott

Čo sa týka populárnych osobností, v tomto smere sa z prvenstva tešili prevažne ženy. Slovenský národ sa najviac zaujíma o pani prezidentku Zuzana Čaputovú, v ktorej tesnom závese sa nachádza politik Anton Hrnka. V kategórií “Slováci a Slovenky” sa do prvej desiatky prebojovali tiež ženské tváre, ako Petra Vlhová, alebo Jana Kirschner.

Zo zahraničných osobností sme najviac zvedaví na hviezdy obrovského kalibru Nicki Minaj a Lady Gaga, no do TOP trojky sa zmestila aj vdova po Karlovi Gottovi Ivanka Gottová. Zaujímavosťou je napríklad i to, že v rebríčku venovanému filmom sa z víťazstva teší domáce dielo s názvom Trhlina. 

Kompletné umiestnenia si môžete pozrieť —TU—

Zuzana Caputova

Zdroj: Dennikn.sk | Foto: Facebook/Karel Gott, Zuzana Čaputová