Klasické, ikonické, výnimočné. Ktorá z vás by sa aspoň na chvíľu nechcela stať filmovou hrdinkou a prežívať nezabudnuteľné scény na vlastnej koži? Aké by to bolo prežiť niektoré filmové situácie v reálnom živote?

Tu je niekoľko filmových scén, ktoré stoja za vyskúšanie:

1.)    Napísať odkaz rúžom na zrkadlo

12

Nejedna  hlavná hrdinka využila tento spôsob  sebavyjadrenia. Zamilovaný, nahnevaný alebo vtipný odkaz napísaný (najlepšie) červeným rúžom. Tento fenomén sa stal námetom aj pre mnohé videoklipy a reklamné kampane. A navyše, internet je plný rád, ako odstrániť rúž zo zrkadiel :)

2.)    Chodiť oblečená len v bielej košeli

hduh

Biela pánska košeľa je klasika, to vieme všetky. Keď si ju oblečie žena, dodá jej nový charakter. Ležérna elegancia a spomienky na spoločne strávenú noc sú ďalšími výhodami spojenými s týmto kúskom oblečenia. Audrey Hepburn, Annie Hall, Bondgirl. Všetky štýlové ženy z času na čas využijú tento prvok vo svojom šatníku. Biela košeľa totiž nikdy nevyjde z módy.

3.)    Chrstnúť mužovi drink do tváre

film VIII

Dramatický akt osudovej ženy. Vyliať drink mužovi do tváre s gráciou femme fatale a chladne odkráčať preč. Ak sa rozhodnete využiť na tento účel suché Martini, nezabudnite z pohára najprv vybrať olivy. :)

4.)    Šoférovať kabrio s vetrom vo vlasoch

dhvhbv

Alebo ešte lepšie so šatkou na hlave a v štýlovom outfite! Ako Grace Kelly, ktorá pod vedením Alfreda Hitchcocka naháňala zlodeja Caryho Granta. Slobodná, nespútaná na ceste k poznaniu alebo za zabudnutím v kabriolete, sa nedá vyhnúť aspoň malému dobrodružstvu.

5.)    Tancovať v daždi

bhfu

Bezstarostne, akoby neexistoval zajtrajšok. Zamilované, s čistou radosťou. Gene Kelly vedel, ako na to.

6.)    Kompletná premena

film III

Sabrina, Pretty woman, Sandy z Pomády, Catwoman. Všetky to zažili. Z nevýraznej dievčiny sa stane úžasná femme fatale. Vlasy, make-up, šatník. Megalomanský prístup hollywoodskych scenáristov sa však neobmedzuje len na výzor, zmena sa týka aj osobnosti hlavnej hrdinky, ktorá sa stane odvážnou a sebavedomou ženou pripravenou dobiť svet.

7.)     Dokonalý bozk

film V

Správne načasovanie, perfektné miesto, ideálny muž, spontánna reakcia. V ušiach znie úžasná melódia, kolená sa podlomia, srdce sa rozbúcha. Presne tak, ako sme si vysnívali v detstve. Páni, jeden bozk dokáže zmeniť naozaj veľa. :)

Zdroj: pinterest.com, tumblr,.com yourtreestore.net, hercampus.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Silvia
Miluje kávu, knihy, umenie, módu a písanie. Je presvedčená, že inšpirácia je všade okolo a aby bol človek šťastný, musí sa vedieť nadchnúť pre to, čo má rád a čo ho obklopuje.