O Zuzane Strausz Plačkovej si mnohí myslia nepekné veci – že je povrchná, materialistická, sebecká, hlúpa… Svojím posledným počinom však nepochybne obmäkčila aj tie najtvrdšie srdcia. Influencerka sa totiž rozhodla – ako bolo povedané v jednom veľmi známom filme – využiť popularitu na dobrú vec a upozorniť na závažný problém, s ktorým u nás bojuje každá druhá žena.  

Domáce násilie. Mnohí si pod týmto pojmom predstavujú bitku, modriny či scény plné kriku s nožom v ruke, pravdou však je, že nie každú ranu po domácom násilí musí byť vidno. Materské centrum Slniečko a ich pridružená poradňa Ženy ženám často upozorňuje na to, že týranie má mnoho foriem. Napríklad už len situácia, kedy muž odmieta ženu s dieťaťom pustiť von, kým nebude mať uprataný byt, je považovaná za psychické násilie.

Zuzana Plačková a René Strausz
Zuzana tvrdí, že za silným mužom by mala vždy stáť ešte silnejšia žena.

Málokto z tých, koho sa to týka, si prizná, že je týraný – obete cítia strach, hanbu, ba dokonca vinu, a to im bráni v tom hovoriť nahlas a vyhľadať pomoc. Dôsledkom je, že sa tým nič nevyrieši a o problematike sa v konečnom dôsledku vôbec nehovorí. Už ani v našich končinách pritom nie je zriedkavosťou, že žena, ktorá mlčí a nechá sa dlhodobo šikanovať, napokon príde o život.

Človek so silným hlasom však zmôže veľa, ak chce – a ľudia, ktorých iní počúvajú, tak majú obrovskú príležitosť pomôcť. Zuzana Plačková sa teda rozhodla prispieť svojou troškou a vyvinula parfém, nesúci rovnaký názov ako celá kampaň: Krása ženy začína vtedy, keď sa rozhodne byť sama sebou. Výťažok z predaja poputuje práve neziskovému centru Slniečko, ktoré pomáha ženám v núdzi. Krásne video ku kampani, v ktorom Zuzana vystupuje a sama ho nahovorila, si môžete pozrieť nižšie.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Instagram/queen.plackova | Foto a video: Instagram/queen.plackova