Hoci má premiér Igor Matovič v týchto dňoch trochu iné starosti, skôr či neskôr si vo svojej funkcii bude musieť vybrať hovorkyňu. Dnes už je verejným tajomstvom, že najhorúcejšou kandidátkou je bývalá finalistka Superstar Dominika Stará. Tá najnovšie priznala, čím si podľa nej túto ponuku zaslúžila, ako sa k nej stavia a aj to, čo si myslí o prezidentke Zuzane Čaputovej.

Čím vlastne začal celý príbeh premeny 26-ročnej exsuperstaristky na nádejnú hovorkyňu premiéra Slovenskej republiky? Ponukou cez sociálnu sieť. Dominika Stará priznala, že sa s Igorom Matovičom vôbec nepoznala, a tak ju samu jeho správa poriadne zaskočila. Prvýkrát sa údajne stretli až na Úrade vlády, to však ešte neznamená, že má miesto isté.

„Momentálne je to v takom štádiu, že pán premiér ma pozval na Úrad vlády s tým, že sme sa rozprávali o tejto pozícii, ale zatiaľ nepadlo ani definitívne áno, ani definitívne nie, ani z jednej strany. To znamená, že stále je to otvorené,“ vyjadrila sa k veci blondínka.

Sama nemá jasno v tom, či vôbec ponuku chce prijať. Po skončení Superstar totiž načas odišla do Ameriky, kde si budovala spevácku kariéru, v ktorej rozvíjaní pokračovala aj po návrate domov. Post hovorkyne je tak celkom mimo jej skúsenosti i kariérny smer.

Dominika sa prezentuje ako vegánka a pravá domáca gazdiná, čo pečie vlastný chlieb a denne varí pre svoju rodinu. Ako hovorkyňa by to už zrejme nestíhala.

Hoci Stará v politike nikdy nepôsobila, v názoroch na ňu má jasno a nebojí sa ich povedať nahlas. Milé slovo nenachádza predovšetkým na prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorej výhra vo voľbách ju poriadne zarmútila.

„Nepodporujem ani gender ideológiu a už vôbec nie vraždy. Nepodporujem to, za čo sa ona stavia,“ vyjadrila sa s jedom na adresu hlavy štátu speváčka. Povedať o prezidentke, že presadzuje vraždy, je síce trochu prisilná káva, no vzhľadom na Starej presvedčenia ide skôr o metaforu na potraty, na ktoré má Zuzana Čaputová vlastný názor – považuje ich za tragický čin, nevidí však riešenie v tom, že by sa mali ženám vyslovene zakazovať, ako to presadzujú konzervatívne kruhy.

Koho teda Dominika Stará volila? „Kandidáta, ktorý nepodporuje vraždy ani gender ideológiu,”  stručne vysvetlila talentovaná kráska, ktorá je striktne proti potratom. Koniec koncov bolo jedným z jej posledných väčších vystúpení spevácke číslo na Národnom pochode za život v roku 2019. Zaspievala na ňom svoju vlastnú pieseň Život je dar.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook/Dominika Stará, NTV Radyo, Instagram/dstaraofficial, zuzana_caputova