Žijete v presvedčení, že máte harmonický, krásny vzťah a z vášho pohľadu neexistuje žiadna prekážka, ktorá by zabránila, aby sa ďalej rozvíjal do ružovej budúcnosti. Vy ho milujete, všetky prípadné krízové momenty máte dostatočne vydiskutované a on nemá jediný dôvod cítiť zlosť, či dokonca odpor voči vám. Neviete si vysvetliť, prečo sa jeho správanie ku vám mení a prečo na vás pozerá so stále väčším chladom v očiach. A prečo napokon odíde… 

Pýtate sa, čo také hrozné ste mu mohli urobiť? Odpovede sa často, žiaľ, nikdy nedočkáte. S mužmi to býva ťažké. Nerobia scény, výčitky, dokonca ich ani nezaujíma vysvetlenie. Len ticho zúria a napokon odídu… Čo vám teda chlap nikdy neodpustí, hoci to neprizná?

1. Ak ste lepšia ako on

Milujúci partner vám vždy praje váš osobný úspech- respektíve je ochotný tolerovať ak ste v niečom naozaj dobrá, a pokiaľ nie ste dobrá v oblasti, kde nechce byť najlepší on. Nemusí to byť nutne o kariére alebo o výške platu, hoci aj to býva častým kameňom úrazu. Ak nemá ambície v pracovnej oblasti, zaiste sa bude úprimne tešiť z vášho povýšenia, ale beda vám ak ho porazíte v šípkach pred jeho kamarátmi, prípadne ho opravíte pri jeho obľúbenej prednáške. Dostali za A na skúške, z ktorej on vyletel? Nič si nenahovárajte- každý chlap má niečo, v čom neznesie, aby za vami zaostával.

2. Vašu neveru

Muži sú vo všeobecnosti veľmi naklonení prijať a uznať dôvody vedúce k nevere… ale len tej svojej! Pokiaľ sa jedná o vás, ak vás ľúbi, tak vás hneď neopustí, dá vám šancu, možno sa bude zdať, že ste si to vysvetlili, že to chápe… No pozor, raz vám to dá poriadne vyžrať a bude mu úplne jedno, či vaša nevera spočívala v dlhodobom paralelnom vzťahu, alebo v jednorazovom úlete na večierku.

Buď vás pri prvej príležitosti podvedie (aj opakovane, veď ak ste začala vy, je to v poriadku), alebo si nájde iný originálny spôsob, ako vás totálne vytočiť, v niektorých prípadoch dokonca zničiť.

3. Ak ho zhodíte ako milenca

Každý muž ráta s tým, že ho so svojimi kamarátkami ,,ohovárate“. Predýcha ak o ňom roznášate, že je lenivý, neschopný počúvať, že pije, je k vám zlý, ale nikdy, skutočne nikdy ho nespochybnite v intímnej oblasti. Ak sa dozvie, že ste čo i len v náznakoch vyjadrila nespokojnosť s jeho výdržou, dobou či kvalitou styku, schopnosťou vás plne uspokojiť a (to je to posledné) s veľkosťou jeho prirodzenia, rovno si môžete pobaliť kufre. A sprievodnými vetami typu: „ale inak je to zlatý chalan, je na mňa dobrý, stará sa o mňa… a veď na veľkosti nezáleží,“ to len zaklincujete, pretože z neho spravíte vášho osobného vykastrovaného hlúpeho poskoka.

4. Ak budete pred ním opitá a vulgárna

Iste, ženy majú rovnaké práva a zvládnu tie isté veci ako muži. Avšak pozor, väčšina chlapov to akceptuje len do tej miery, že vás nechá vláčiť ťažkú batožinu, prípadne vám vchodové dvere vrazí rovno do tváre, namiesto toho, aby vám ich podržal. Ale alkohol, vulgárne správanie a nadávky proste nikto u žien tolerovať nebude. Ak zamilovaný muž stretne svoju vyvolenú potácajúcu a padajúcu s rozmazaným make-upom, ako s fľašou v ruke vyvreskuje po ulici, nikdy sa toho obrazu nezbaví. Nikdy vás už neuvidí rovnakými očami. Takže pozor, buď zabezpečte, aby bol on vždy opitý viac alebo si držte hladinu roztomilej bezbrannej opilosti- to naopak muži zbožňujú. :)

5. Ak ho nepotrebujete

Mužov až magicky priťahujú silné, nezávislé a úspešné ženy. Obzerajú sa za nimi na ulici, pozorujú ich v bare, sú vďační za každý ich prívetivý pohľad… ale nevydržia s nimi žiť. Pre život potrebujú partnerku, ktorá by ich potrebovala, ktorá by sa bez nich nezaobišla- alebo by si to aspoň mohli nahovárať. Neznesú to presvedčenie, že ak odídu, tak sa pre vás nič nezmení: nezníži sa vaša životná úroveň, neskončí váš spoločenský život a ak sa rozhodnete, jeho nástupcu si môžete vyberať z celého zástupu nápadníkov… Nie, to dlhodobo nevydrží žiadny chlap a skôr či neskôr vás začne nenávidieť.

Muži túžia po láske, nehe a milujúcej partnerke. Akonáhle to však všetko majú, snažia sa zo vzťahu všemožnými prostriedkami vymaniť. Najsmutnejšie na tom je, že často si ani sami pred sebou nepriznajú, kvôli akej hlúposti sabotovali fungujúci vzťah a opustili milovanú ženu.