Máme to šťastie, že žijeme vzhľadom na uplynulé mesiace v jednej z najbezpečnejších krajín sveta. Ešte v polovici marca bol národ natoľko vystrašený, že sa väčšina ľudí dobrovoľne zatvárala do domácej izolácie, dnes však občania pokojne vybiehajú do ulíc. Správa, o akej informovala oficiálna stránka, venovaná priebehu epidémie koronavírusu v našej krajine, tak mnohých určite poteší.

Neviditeľného nepriateľa rozhodne podceňovať netreba, avšak veľmi rýchle reakcie vládnucich predstaviteľov našej republiky zaistili občanom tak vysokú ochranu, že sa Slovensko právom ocitá na prvých priečkach v rebríčkoch najnižšieho šírenia nákazy.

koronavírus slovensko

Práve z toho dôvodu premiér rozhodol o rýchlejšom uvoľňovaní opatrení, čo pomôže najmä poriadne naštrbenej ekonomike. Denne sa u nás testujú tisíce nových adeptov, pozitívne výsledky sa ale obvykle rátajú na menej ako desiatku prípadov. V piatok ôsmeho mája dokonca došlo k prelomovému dňu, keďže pri počte takmer 4 tisíc otestovaných občanov sa ochorenie Covid-19 nepotvrdilo u žiadneho z testovaných.

V štatistikách tak konečne svieti prvá dlho očakávaná NULA, práve jej častejší výskyt by mohol znamenať včasnejšie otvorenie predškolských a školských zariadení! Počet obetí sa tiež, našťastie, nezvýšil, pribudli len vyliečení pacienti. Nakazených osôb stále evidujeme 1455, pričom chorobu prekonalo až 919 Slovákov.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Korona.gov.sk | Foto: Instagram/korona_slovensko, Pexels.com