Nielen bežní občania, ale tiež doktori sa dožadujú urgentnej dodávky lieku Ivermektín, ktorý sa ešte donedávna používal jedine v zverolekárskej oblasti. Najnovšie štúdie preukázali jeho účinnosť pri liečbe ochorenia Covid-19, dopyt po produkte sa teda každým dňom zvyšuje. Slováci sa síce dočkali importu prvých balení, avšak krátko nato prišlo sklamanie.

Ministerstvo zdravotníctva pred pár týždňami schválilo používanie liečiva, vďaka ktorému by sa mohli pozitívne testované osoby vyhnúť hospitalizácii v nemocnici. Na domácu liečbu sa odporúča nielen Ivermektín, ale taktiež medikamenty Isoprinosine, Kolchicín a Inomed, pričom všetky je možné zakúpiť len na predpis.

ivermektin

Na naše územie bolo v týchto dňoch privezených tisíce balení Ivermektínu, putujúcich prevažne do nemocničných zariadení a lekární. Postupne prichádzajú ďalšie várky, avšak v tomto prípade sa dá jasne zhodnotiť, že dopyt v obrovskej miere predbehol ponuku.

Portál Pluska.sk informuje o tom, že len pár hodín po dovezení spomínaného produktu sa v lekárňach po ňom doslova zaprášilo. Niekoľko magistrov z rôznych kútov krajiny potvrdilo, že sa liek minul takmer okamžite po jeho dodaní.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Pracovníci lekární ponúkajú ako náhradu prevažne Isoprinosine, prípadne môžete skúsiť šťastie v rakúskych lekárňach. Tam si ale pripravte nemalú sumu peňazí, keďže cenová relácia za jedno balenie predstavuje približne 66 eur a slovenské poisťovne plnú úhradu zatiaľ oficiálne neposkytujú.

liek
Ilustračná fotka

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/falesaude, farmamito_valencia, Pexels.com