Milé dievčatá, slečny a dámy. Máme tu jún, leto nám búcha na dvere a vy stále nie ste spokojné so svojou postavou? Jasné, je to každoročný problém, ale nič sa nebojte. Slovak Woman rieši problémy podobné a práve preto sme sa rozhodli, že vám dáme vynikajúci tip! :)

Vedeli ste o tom, že k dokonale oblému zadočku vám vlastne postačí jediný cvik? Naozaj netreba chodiť do posilňovne, dokonca netreba míňať peniaze ani na drahých trénerov. Úplne postačí, ak budete doma drepovať. Drep je základný a v podstate jediný cvik, ktorým dosiahnete viditeľné výsledky už v priebehu mesiaca. Je však veľmi dôležité, aby ste ho robili správne! Práve preto si predstavíme štyri variácie drepov, ktoré vám pomôžu spevniť nielen zadok, ale aj stehná, lýtka a navyše perfektne naštartujú váš metabolizmus, čiže aj chudnúť budete oveľa rýchlejšie!

Schránka 31

Drep (klasický)

Cvik, ktorý určite dobre poznáte. Klasický drep pôsobí na zadok doslova zázračne, no ako ho cvičiť správne? Nohy dajte mierne od seba tak, aby boli vaše chodidlá približne v šírke vašich ramien. Stojte vzpriamene a spevnite brucho i chrbát. V tejto fixovanej pozícií začnite pomaly klesať dolu, dávajte si však pozor na to, aby ste mali päty stále na zemi.

Drep polovičný:

Princíp a postoj je rovnaký ako pri klasickom drepe. Jediný rozdiel je v tom, že pri tomto cviku budete vykonávať iba polovičný pohyb, čo znamená, že sa zastavíte v okamihu, kedy sa vaše lýtka a stehná dostanú do pravého uhla. Pokiaľ vám táto pozícia robí problém, zo začiatku sa môžete poistiť stoličkou.

Drep naširoko:

Pri tejto variácií rozkročíte nohy približne do vzdialenosti jedného metra a špičky namierite od seba. Následne robíte drepy klasickým spôsobom s pätami pritlačenými k zemi. Táto variácia je mimoriadne efektívna nielen pri formovaní zadku, ale predovšetkým časti vnútorných stehien. Okrem toho, cvik určite využijete aj mimo tréningového plánu… :)

Drep so zdvihnutou pätou:

Šírka nôh ostáva v tomto prípade rovnaká ako pri klasickom drepe. Päty z fixovanej polohy však pri každom ukončení odlepíte od zeme. Táto variácia efektívne tvaruje najmä nohy a vaše lýtka.

Zdroj/Foto: posilka.tv, wikipedia.org, Youtube