Už to nie je ako kedysi? Ruku vám podá iba ak práve nedrží svojho miláčika- najnovšiu verziu „múdreho mobilu“ s prívlastkami „najlepší priateľ človeka“ (pričom donedávna to bol ešte pes, ale veď čo tam po tom, už môže mať psa virtuálneho, určite je na to nejaká aplikácia). A vám zostáva jediné – zvyknúť si alebo utiecť.

V poslednom období je internet a vymoženosti taký silný, že nie je možné utiecť tlaku, ktorý prichádza z každej strany. Treba byť online, dať o sebe vedieť. Až na to, že muži to pochopili inak. Viac sa venujú online kamarátom, odpisovaniu, hľadaniu všetkého možného. Ak ho však pohltilo zháňanie darčeka pre vás, vyhrali ste, našli ste si muža snov. No ak to nie je práve váš prípad, určite máte pocit, že sa niečo pokazilo.

Dnes už muži ani nepotrebujú milenku, za ktorou pôjdu, boli by to skôr zbytočné starosti a stres navyše. Zrazu im stačí pozerať, čo je vo svete nové. A aj keď sa to tak na prvý pohľad nezdá, vzťah vďaka tomu môže začať chátrať. Zo začiatku si to nikto, dokonca ani vy, neprizná, možno ani nevšimne, neskôr je to očividné. Je však len na vás, ako sa k tomu postavíte. Či si zvolíte rozhovor a budete dúfať, že sa veci zmenia (a to nebýva tak často, ako to prezentujú odborníci), alebo sa poddáte pocitu, že je to tak možno aj správne, veď dnes to tak má každý.

Jednoznačne je však základom najprv povedať partnerovi, čo vás trápi, a potom vyvodzovať nemenné dôsledky. Dámy, je to jednoznačne lepšie než sa len prizerať, ako sa váš vzťah pomaly ženie do záhuby. V prvom rade je nutné si uvedomiť, že byť vo vzťahu, ktorý vám nevyhovuje, je niekedy horšie, ako v ňom nebyť vôbec. Zaspávať totiž s pocitom, že ste „tá druhá“, ktorú vytlačila technológia a žiarliť na neživú vec, nepatrí medzi dvoch ,,zaľúbených” ani v dnešnej „pozmenenej“ dobe.

Výsledok teda závisí len od vás. Nezabúdajte však, že ani malé problémy nie sú na to, aby sa obchádzali, ale aby sa riešili. Nech už sa však rozhodnete akokoľkvek, základom každého vzťahu je komunikácia a stavanie na malých ,,veciach”. Držíme vám palce! :)