Iste to už každý počul a nepochybujeme, že s nami budete súhlasiť, ak povieme, že nejeden dobrý vtip je založený na pravde. Smrteľná choroba mužov na 6? Áno, odpovedali ste si správne, ide o SOPLÍK!

Je veľmi ťažké polemizovať o tom, či je táto choroba dedičná, vrodená alebo sa ňou nakazia v priebehu života. Dovolíme si však tvrdiť, že ňou trpí drvivá väčšina našich drahých polovičiek. Áno, aj neohroziteľní svalovci a drevorubači :)

Poďme si teda priblížiť túto veľmi zákernú nemoc, s ktorou sa naši muži musia popasovať minimálne raz do roka. Dáme vám návod, ako sa jej môžete vyhnúť, prípadne počas nej postupovať.

Prvotné príznaky

  1. Pohľad a´la psie oči alebo sklenený (ak príde domov ožratý a razí z neho alkohol, nie je to chorobou!)
  2. Ubolený hlas a veľmi závažné bolesti hrdielka, tok soplíka, prípadne „tu ma bolí, to bolí, necítim sa dobre.“
  3. Malátnosť, absolútna nechuť k samostatnému pripravovaniu si pokrmu, aj v prípade extrémneho hladu.
  4. Ochota nahradenia piva čajom (ak sa ho opýtate či ho chce, pripravíte a prinesiete)
  5. Zaobídenie sa bez fyzických intímností, stačí mu to orálne – samozrejme z vašej strany!
  6. Spánkový deficit

Pri zaznamenaní ktoréhokoľvek z príznakov sa snažte vypotiť telo na tele, prípadne uvarte slepačí vývar, ktorým určite nepohrdne.

011

Reakcia muža voči smrteľnej chorobe

Už iba z princípu nemôžeme podceňovať mužské pokolenie a musíme si uvedomiť, že s chorobou sa vedia popasovať. Svojsky. Ich nevyhnutnosťou je minimálne týždenná PN, ktorú celú preležia v posteli, obklopení použitými vreckovkami tak, že si večer nebudete mať kam ľahnúť. Na znak svojej bezmocnosti vypijú litrové džbány čaju, pozakrývajú sa až po uši, najradšej aj vašou perinou. Premyslený ťah nastáva vo chvíli, kedy sa vyznajú z veľkej lásky a tvrdia, že vás chcú aspoň prostredníctvom prikrývky cítiť počas celého dňa. V danom momente sa z vás automaticky stáva slúžka domáca, veď čo by ste pre neho neurobili, keď vás tak ľúbi. Okrem bežných prác ako upratovanie, žehlenie, varenie vám pribudne ešte jedno veľké, spotené, „ubolené“  a nevládne dieťa.

chorobou tohto typu trpí drvivá väčšina našich drahých polovičiek. Áno, aj neohroziteľní svalovci a drevorubači :)

Pomedzi kašeľ a siakanie nepočuť iné, iba ako vrieska cez celý byt, že to musí zachytiť ešte aj stará suseda na prízemí bez strojčeka v uchu. Pretože on je smädný, čaj je už studený, nudí sa, periny sú spotené a treba ich vymeniť či priniesť tabletku. Veľa kriku pre nič, aj vy si to myslíte?

Ako sa voči tomu brániť?

Týždenná dovolenka v luxusnom 5 hviezdičkovom hoteli, kde sa o vás bude starať šťavnatý masér, môžete popíjať drinky v jacuzzi, vyložiť nohy na lehátko a nechať kozmetičku, nech si robí svoju prácu. Pochopiteľne predpokladáme, milé dámy, že on svoju peňaženku doma potrebovať nebude, tak prečo sa obmedzovať v možnostiach? :)